Tulevane minister kustutas "piiripealse postituse"

Võimalik tulevane maaeluminister Mart Järvik (EKRE) kustutas oma Facebooki seinalt postituse "Emmede aeg on läbi issid on kodus", sest tema sõnul ei saa ametisse astuv minister lubada endale piiripealseid postitusi.

Postitusel oli lause "emmede aeg on läbi" all Kaja Kallase, Kersti Kaljulaidi ja Kristina Kallase pildid, "isside" all aga Jüri Ratase, Mart Helme ja Helir-Valdor Seederi fotod.

"See on lihtsalt kujundlik kõne. Ma ei mõelnud sellega kedagi solvata, sest austan kõiki inimesi, eriti naisi," ütles Järvik ERR-ile.

Järvik kustutas enda sõnul postituse seetõttu, et talle ei meeldi meedia tähelepanu, mis selle postituse tõttu talle osaks langes. "Ja kui sellisesse ametisse astud, siis tuleb vältida piiripealseid postitusi," lisas ta.

Järvik selgitas, et postitus oli pigem mõeldud meedias leviva arusaama vastu, mille järgi sõnad "isa" ja "ema" pole enam kasutuskõlblikud ja nende asemel peaks ütlema "vanemad".

"See (postitus) ei olnud midagi isiklikku, sest mul pole midagi isiklikku kellegi vastu," kinnitas Järvik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: