Reformierakond ja SDE alustasid ühisosa otsimist

Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Autor/allikas: Siim Lõvi.

Presidendilt valitsuse moodustamise volitused saanud Reformierakonna juht Kaja Kallas alustas esmaspäeval sotsiaaldemokraatide liidritega võimuliidu asjus ühisosa otsimist, ehkki ei Kallas ega sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski ei usu võimuliidu moodustamisse.

"Me ei pane kokku seda koalitsiooni, kahekesi me seda ei moodusta," ütles Kaja Kallas Postimehele. Ossinovski ütles samuti, et keegi ei loo endale praegu illusioone. "Kui me vaatame eelmise nädala spiikrivalimisi, siis isegi salajasel hääletusel ka need inimesed, kes omavahelises vestluses ütlesid, et see on ikka nii õudne ja Henn Põlluaasa poolt ei saa üldse kuidagi hääletada, tema poolt siiski hääletasid," ütles ta.

Kallase sõnul on Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide kõneluste eesmärk pakkuda paremat alternatiivi. "Kui president ütles ka seda, et meil on praegu ühiskonnas eelkõige väärtuste konflikt, siis sõnastada need väärtused, millele valitsus peaks tuginema. Valitsus, mis ei alandaks kedagi, mis oleks endiselt avatud. Riik, mis oleks avatud ühiskonna ja avatud majanduse poolt. Kõik sellised väärtused, mis on meil kindlasti erinevad kui sellel koalitsioonil, mis praegu on kokku pandud," selgitas Kallas Postimehele.

Ossinovski hinnangul on see õige ja õiglane, et riigikogu liikmetel ja avalikkusel oleks olemas ka alternatiivne tulevikku vaatav valitsuse plaan. Lisaks alternatiivse valitsuse plaani koostamisele kasutab Kaja Kallas peaministrikandidaadina ka võimalust, et oma erakonda riigi asjadega paremini kurssi viia. Reformierakond on opositsioonis olnud ligi kaks ja pool aastat ning ministeeriumide tööst täiesti kõrvale jäänud. Peaministrikandidaadil on aga valitsuse reglemendi järgi õigus riigikantselei abile ning ligipääsule ministeeriumite siseinfole.

"Riigikantselei tagab peaministrikandidaadi toetamise ning ministeeriumid tagavad selleks vajaliku abi ja teabe," selgitas riigikantselei kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus.

Toetus seisnebki tööruumide pakkumises ning koostöös ministeeriumidega soovitud kohtumiste korraldamise abistamises.

Esmaspäeval allkirjastasid Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa liidrid uue võimuliidu koalitsioonilepingu.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: