Kaljulaid kohtus Kadriorus fraktsioonide juhtkondadega

President Kersti Kaljulaid kohtus reedel Kadriorus riigikogu fraktsioonide juhtkondadega, et arutada olukorda sisepoliitikas. Esimesena kohtus ta EKRE esindajatega.

EKRE fraktsiooni liikmed Martin Helme, Siim Pohlak ja Rene Kokk saabusid presidendi juurde kell 9.

Kell 9.45 kohtus Eesti Keskerakonna fraktsiooni juhtkonnaga, 10.30 Isamaa fraktsiooni juhtkonnaga, 11.15 Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni juhtkonnaga ning kell 12.00 Eesti Reformierakonna fraktsiooni juhtkonnaga.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles ERR-ile, et jutuks tuli poliitiline olukord ja väärtused, millest lähtuvalt Eestis peaks valitsust moodustama ning ka Eesti rahvuse maine ja Eesti pürgimine ÜRO julgeolekunõukokku.

"Me rääkisime sellest, kuidas meil see nädal on läinud, kuidas me oleme kohtunud erinevate valdkondade ekspertidega, ministeeriumite ametnikega, kes meile üllatuseks ütlesid, et see IKE koalitsioon ei ole kordagi ühegi eksperdiga kohtunud ja ühtegi arvutust ei ole nad neile teinud," rääkis Kallas.

Isamaa peasekretär Priit Sibul ütles, et jutuks oli mitmeid teemasid, aga kõige aktuaalsem oli valimiste sündmuste ja planeeritava valitsuskoalitsiooni teema ja see, milliseks kujuneb Eesti poliitiline olukord ja õhustik.

President Kersti Kaljulaid on teinud valitsuse moodustamise ettepaneku valimised võitnud Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele, kes on lubanud tutvustada oma kava riigikogus 15. aprillil. Selle taustal on oma koalitsiooni juba kokku pannud ja ministrikandidaadidki välja valinud Keskerakond, Isamaa ja EKRE.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: