Kaja Kallas valitsuse moodustamiseks toetust ei saanud

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ei saanud esmaspäeval riigikogult piisavalt toetushääli valitsuse moodustamiseks. Volituste andmise poolt oli 45 ja vastu 53 riigikogu liiget, kaks saadikut ei osalenud hääletusel.

Riigikogu istungist võttis osa 100 saadikut, kellest 45 toetas Kaja Kallasele volituste andmist ja 53 oli selle vastu. Kaks saalis olnud saadikut - Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Üllar Saaremäe (mõlemad Isamaa) jätsid hääletamata. Istungilt puudus Euroopa Liidu nõukogust osa võttev Tarmo Tamm (Keskerakond).

"Minust ei saa täna peaministrit," tunnistas Kaja Kallas kohe oma ettekande alguses. "Mõtle korraks, kas sa tulid siia selle jaoks, kas see on see, mis teeb Eestit paremaks," sõnas ta kõne lõpuosas Keskerakonna, EKRE ja Isamaa saadikute poole pöördudes.

Seejärel esitasid riigikogu liikmed Kallasele mõned küsimused, misjärel palus EKRE fraktsiooni esindaja Siim Pohlak enen hääletust viieminutilist vaheaega.

Valimised võitnud Reformierakonnal on riigikogus 34 kohta, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal (SDE) kümme.

Koalitsioonileppe allkirjastanud Keskerakonnal on riigikogus 25 saadikut, Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE) 19 ja Isamaal 12. Kokku seega 56 häält.

Riigikogus on niinimetatud aknaalune Raimond Kaljulaid, kes lahkus Keskerakonnast ja tegutseb riigikogus fraktsioonitu saadikuna. Tema ütles juba enne riigikogu hääletust, et toetab Kaja Kallasele volituste andmist valitsuse moodustamiseks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: