Roheliste juhina jätkab Züleyxa Izmailova

{{1556361060000 | amCalendar}}

Erakond Eestimaa Rohelised otsustas laupäeval toimunud üldkoosolekul, et erakonna esinaisena jätkab Züleyxa Izmailova. Samas kooseisus jätkab ka juhatus.

Et rohelised pidasid koosolekut kinniste uste taga, sai "Aktuaalne kaamera" näidata vaid seda, mis läbi paokil akna paistis. Rohelistel on 948 liiget ja kohalike valimiste eel peavad rohelised tähtsaks liikmeskonna kasvatamist.

"Kuna meie peamised konkurendid on üsnagi suured oma liikmeskonna arvukuselt ja kui me tahame nendega asuda võitlusesse volikogu kohtade pärast, siis meil peab olema ka väga suur tagala," sõnas Izmailova.

Riigikogu valimistel said Rohelised veidi üle 10 200 hääle ja jäid ukse taha. Roheliste Euroopa Parlamendi kandidaat Evelin Ilves ütles, et roheline ilmavaade on arenenud ühiskondades tõusuteel.

"Kui inimene otsustab kellegi poolt hääletada, siis ta tajub ju seda jõupotentsiaali. See on oluline. Ja rohelised pole praegu näidanud jõudu. Selleks, et jõudu näidata, tuleb seda enne koguda," ütles Ilves.

Kuigi Rohelised kaalusid erakonnale kahe juhi valimist, otsustati, et esialgu jätkatakse sama juhi ja juhatusega. Mõtet kahest juhist veel maha ei maetud ja septembriks valmistatakse ette põhikirjamuudatused ning seejärel tehakse otsus.

Evelin Ilves ütles, et tema otsus edaspidi juhtkonda kandideerida sõltub sellest, kuidas ta hindab oma edukust poliitikuna. Praegu keskendub ta Euroopa Parlamendi valimistele.

Roheliste senist ebaedu valimistel selgitas Züleyxa Izmailova sellega, et Rohelised pole suutnud olla konkurentsivõimelised meedias, kogu meeskond töötab vabatahtlikult ja rahaline seis on nadi.

Roheliste juhatus jätkab üldkoosoleku otsusega 13-liikmelisena. Peale juhatuse esinaise Izmailova kuuluvad juhatusse Johanna Maria Tõugu, Kai Künnis-Beres, Fideelia-Signe Roots, Ulvi Koop, Helina Tilk, Marko Kaasik, Timur Sagitov, Kaspar Kurve, Steve Truumets, Joonas Laks, Aleksander Laane ja Olev-Andres Tinn.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: