Vabaerakond ja Eestimaa Rohelised otsivad ühisosa

Erakondade esindajad reedesel kohtumisel.
Erakondade esindajad reedesel kohtumisel. Autor/allikas: Eestimaa Rohelised ja Vabaerakond

Vabaerakond ja Eestimaa Rohelised alustasid kõnelusi, et leida ühisosa ja seada sihiks koostöö kahe aasta pärast toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel.

Vabaerakonda esindasid kõnelustel nende esimees Kaul Nurm ja aseesimees Elo Lutsepp, roheliste poolt olid kutsujateks erakonna esinaine Züleyxa Izmailova ja volikogu esimees Aleksander Laane.

Reedel, mil oli erakondade esimene kohtumine, arutati võimalikku koostööd, võttes konkreetseks perspektiiviks kahe aasta pärast toimuvad kohalike omavalitsuste valimised. Roheliste ja Vabaerakonna  koostöö valimisliidus Tartu Heaks toimib juba praegu hästi.

Vestlusel keskenduti Eesti jaoks tähtsatele teemadele, milles kahe erakonna programmiline ühisosa on kõige suurem. Nendeks on erakondade teatel kliimakriisi ärahoidmine ja keskkonnateemad laiemalt, sealhulgas põllumajanduse ja metsanduse, taastuvenergeetika, jäätmete- ja ringmajandusega seonduv. Ühiseid seisukohti leiti ka ühistulise majandustegevuse ja Rail Balticu osas.

Samuti oldi üksmeelel ka seni peamiselt Vabaerakonnaga seostatud teemade osas nagu demokraatlik riigivalitsemine, võrgustunud riigi kontseptsioon, suurem kogukondade roll ning regionaalpoliitika.

Erakonnad otsustasid, et jätkavad konsultatsioone ja moodustavad selleks teemapõhised töögrupid, kes kõrvutaksid erakondade programme ja sõnastaksid nende ühisosa.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: