Häirekeskuses napib päästekorraldajaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Häirekeskuses napib numbri 112 valinute kõnedele vastajaid ehk päästekorraldajaid, kõige suurem põud töökätest on Ida-Virumaal. Oma asutuse populaarsuse tõstmiseks ja häirekeskuse köögipoole näitamiseks olid kõigis Eesti häirekeskustes teisipäeval avatud uste päevad.

Põhja häirekeskuses oli teisipäeva lõuna ajal vaikne, aga palgapäeval ja pühadeperioodil on rohkem päästekorraldajaid ametis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Häirekeskus saab aastas umbes miljon kõnet, millest umbes pooltel juhtudel sõidab appi kas politsei, kiirabi või päästjad ning ülejäänud juhtudel piisab olukorra lahendamiseks vestlusest päästekorraldajaga.

Töö on pingeline, aga huvitav.

"Päästekorraldaja peab olema kannatlik, rahulik ja peab oskama ära kuulata ükskõik, mis murega inimesed meile helistavad. Päästekorraldajas peab olema tahtmist aidata ja teha sellist tähendusega tööd, temast ju algab siseturvalisuse tagamine, sest tänu meile saavad päästjad, politsei ja kiirabi inimestele appi sõita," rääkis häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Häirekeskus ootab pikisilmi tööle inimesi, kes sooviksid teha karjääripöörde ja tänasel avatud uste päeval osalenud Nadežda seda just plaanibki.

"Mina juba saatsin oma dokumendid ja maikuus tulevad juba esimesed katsed ja mina väga tahan astuda sisekaitseakadeemiasse ja pärast tulla siia tööle," rääkis Nadežda,

"Tegelikult ma tahaks aidata inimesi. Kuna ma olen ise ema - mul on väike laps -, siis ma tahan, et ta kasvaks hästi. Ma tahan aidata inimesi, ma saan oma abi pakkuda," põhjendas ta oma otsust.

Häirekeskuses on praegu 69 vaba töökohta, töötajate vanuseskaala on lai, ulatudes 20.-72. eluaastani.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: