Häirekeskus plaanib neli abinumbrit liita üheks

Foto: ERR

Häirekeskus teenindab lisaks hädaabinumbrile 112 veel nelja lühinumbrit. Selleks, et inimesed peaks vähem lühinumbreid meelde jätma, on järgmisel aastal plaanis need lühinumbrid koondada ühe abinumbri alla. Sellega loodetakse vähendada hädaabinumbri koormust ning kiirendada abi kättesaadavust.

Häirekeskus teenindab abi- ja infotelefonide numbreid 1510, 1313, 1345 ja 1524, mis on vastavalt maantee- ja keskkonnainfo number, kohalike omavalitsuste abitelefon ja päästeala nõuandenumber.

Häirekeskuse peadirektori Kätlin Alvela sõnul kipuvad Inimesed mure korral helistama ikkagi numbrile 112, kuigi peaaegu pooltel juhtudel võiks helistada infotelefonile.

Selleks, et vähendada hädaabinumbri 112 koormust, on plaanis järgmisel aastal abi- ja infonumbrid koondada paremaks mällu sööbimiseks ühe numbri alla.

Muutub lähiajal seegi, et plaanide kohaselt kaob 2020. aasta lõpuks kasutuselt number 110, mis 2015. aasta alguseni oli politsei lühinumber.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: