Reps: alla 20 õpilasega koole on hirmutavalt palju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Haridusminister Mailis Repsi sõnul on Eestis alla 20 õpilasega koole hirmutavalt palju ja haridusvõrgu korrastamisel võidakse põhikooli viimaseid klasse sulgeda. Pikemat artiklit samal teemal loe kolmapäeva hommikul portaalis ERR.ee.

Repsi hinnangul on põhiline mure selles, et alla 20 õpilasega koolidel on rahaliselt raske hakkama saada. Ühe võimaliku lahendusena näeb ta põhikooli lõpuosa vähendamist ehk jätta alles algkooli osa - esimesed kuus klassi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selliseid vähem kui 20 õpilasega koole on hirmutavalt palju ja aina enam kohalikud omavalitsused ja inimesed vaatavad murelikult. Murekohti on loomulikult ka üleüldiselt - kui ei ole õpilasi, kui koole kinni pannakse, kaob piirkonnast elu, seal ei ole väga palju järele jäänud. See on selline üldine regionaalpoliitiline mure," ütles minister.

Kui praegu tulevad viiendas ja kuuendas klassis lisaks klassiõpetajale juurde ka aineõpetajad, siis Repsi hinnangul võiks õppekava muuta nii, et klassiõpetaja saaks kuuenda klassi lõpuni ka ainetunnid ise ära anda.

"Jah, ta tähendaks koolitust, näiteks ajalooteemasid, mida viies-kuues klass katab, teatud matemaatika läbivaatamist, mida täna klassiõpetajal pole. Selline koht, kus tuleb arutada, on võõrkeel. Hetkel lisandub kuuendast klassist teine võõrkeel - see lükata ühe aasta võrra edasi, et võõrkeel tuleb seitsmendast klassist," selgitas Reps.

Eestis on 31 kooli, kus on alla 20 õpilase. Seda, milliseid koole on otstarbekas sulgeda, milliseid hoida kuue- või üheksaklassilisena, otsustavad omavalitsused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: