Taavi Aas osaleb Peterburi majandusfoorumil ja kohtub transpordiministriga

Taavi Aas.
Taavi Aas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas osaleb 6.-8. juunini toimuval Peterburi majandusfoorumil. Aas kohtub ka transpordiminisrti Jevgeni Ditrihhiga.

Möödunud nädalal saatis Aas pöördumise Venemaa transpordiministrile Jevgeni Ditrihhile, kellele tegi ettepaneku arutada Eesti ja Venemaa ministeeriumite vahelise transpordikomisjoni töö jätkamist, kahepoolseid lepinguid raudteel ja maanteel ning raudtee reisijateveo arendamist. Samuti tegi Aas ettepaneku arutada transiidi toomist nii Eesti kui ka Venemaa taristutele.

Reedel kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Aasa osalemist Peterburi majandusfoorumil. Ministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda kinnitas venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale", et Aas kohtub Vene transpordiministriga 6. juunil.

Praegu viibib minister kolmepäevasel visiidil Kasahstanis ja Usbekistanis. "Eesti peamised huvid on Kasahstani naftasaaduste, puistekauba ja teravilja transiit läbi meie transiidikoridori ning vahendamine Skandinaaviasse, online-kaubanduse jaotuskeskuse loomine ning Hiina-Kasahstan-Eesti konteinerrongi marsruudi arendamine," ütles Aas neljapäeval.

Veebruaris kutsus Venemaa presidendi Vladimir Putini nõunik Anton Kobjakov Peterburi majandusfoorumile toona ametis olnud majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni.

Peterburi majandusfoorumil käis mullu 17 000 inimest 143 riigist. Viimati käis Eesti ministritest Peterburi majandusfoorumil Juhan Parts 2013. aastal.

Pärast Krimmi annekteerimist ja sõda Ida-Ukrainas 2014. aastal boikoteeris Peterburi majandusfoorumit suurem osa Euroopa tippjuhtidest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: