Viimsi laagris on koos tehnikahuvilised tüdrukud

Foto: ERR

Tüdrukute huvi tehnoloogia vastu kasvab. Eelmisel sügisel alustas Viimsis tegevust tüdrukute robootikakool HK Unicorn Squad. Esialgu oli robootikakoolis 16 tüdrukut, kuid tänavu sügisel alustab juba 35 rühma üle kogu Eesti. Sel nädalalõpul on tehnoloogiahuvilised tüdrukud Viimsi koolis laagris.

Viimsi koolis on laager püsti kokku kolm päeva ning 120 tehnoloogiahuvilist tüdrukut jagunevad pärast hommikusööki töötubadesse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui meil on Eestis tehnikaringid, siis need on valdavalt poiste alad ja tüdrukutel on selline komme, et nad ei julge seal tunnis, kus ollakse poistega koos, proovida erinevaid asju, nad jätavad end tahaplaanile. Aga siin, olles teiste tüdrukutega koos, neil sellist võimalust ei olegi," selgitas HK Unicorn Squad eestvedaja Liis Koser.

Praegu moodustavad naised Eestis Eurostati andmetel 21,3 protsenti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonnas tegutsejatest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: