Uuring: 51 protsenti soomlastest on NATO-ga liitumise vastu

Soome sõdurid õppusel.
Soome sõdurid õppusel. Autor/allikas: maavoimat.fi

Natuke rohkem kui pool Soome elanikest on vastu liitumisele NATO-ga, selgub väljaannete Maaseudun Tulevaisuus, Verkkouutiset ja Hufvudstadsbladet tellitud arvamusküsitlusest.

NATO-ga liitumise vastaseid on uuringu kohaselt 51 protsenti. NATO-ga liitumist toetab aga kindlalt 26 protsenti soomlastest, vahendas Yle.

Kõige rohkem on NATO-vastaseid erakonna Vasakliit toetajate seas. NATO-ga liitumise vastu on 69 protsenti selle erakonna valijatest.

NATO-ga liitumist toetavaid inimesi on aga kõige rohkem paremtsentristliku Koonderakonna valijate hulgas - liitumist toetab 57 protsenti koonderakondlastest.

Uuringust tuleb välja, et kõrgema sissetulekuga, kõrgharidusega ning end poliitiliselt parempoolseteks määratlevad inimesed suhtuvad NATO-sse positiivsemalt kui näiteks põhiharidusega, väiksema sissetulekuga ja end vasakpoolseteks määratlevad inimesed.

Arvamusküsitluse viis läbi uuringufirma Kantar TNS ja sellest võttis juuni alguses osa 1106 inimest vanuses 15-74 eluaastat. Uuringu veamarginaaliks on kolm protsenti mõlemas suunas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: