Soini GPS-i juhtumist: usun, et Venemaale on sõnum kohale jõudnud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soome välisminister Timo Soini
Soome välisminister Timo Soini Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Soome välisminister Timo Soini andis parlamendi väliskomisjonile ülevaate GPS-i signaali segamise juhtumist NATO suurõppuse Trident Juncture ajal. Soini kinnitas, et Soomel on tõendeid selle kohta, et segamine lähtus Venemaalt.

Soini usub enda sõnul, et Soome sõnum on Venemaale kohale jõudnud, vahendas Yle.

"Meie sõnum on selge: see tegevus lähtus Venemaalt. Me ei kiida sellist tegevust heaks ja eeldame, et edaspidi sellist asja ei juhtu," selgitas välisminister parlamendis ajakirjanikele.

Soome lennuohutusamet väljastas novembri alguses päevi kehtinud hoiatuse, mis puudutas ulatuslikku GPS-signaali häiret Lapimaa piirkonnas. Häire leidis aset ajal, mil Norras toimus NATO suurõppus Trident Juncture ning ka esialgne informatsioon laekus Soome poolele Norrast. Kuigi nii Norra kui Soome on selles tegevuses süüdistanud venemaad, on Moskva süüdistused tagasi lükanud.

Soini sõnul on tegu tõsise asjaga. Välisministri sõnul on Soomel tõendeid ja sellest on lähtutud. Teemat on käsitletud diplomaatiliste kanalite kaudu.

"Soome kavatseb ka edaspidi võtta seisukoha, et sellise tegevusega ei lepita, ja kui me midagi sellist märkame, teeme me selle kindlaks ja ütleme ka välja," rääkis ta.

Välisminister lisas, et Soome ei tegutse kuulujuttudest lähtudest, vaid tõendid peavad olema kindlad vettpidavad. "Meil on paigas adekvaatne süsteem, mille abil me oleme võimelised nende asjadega tegelema," sõnas Soini.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: