Ülikoolide suviste arheoloogiliste kaevamiste arv on tänavu napp

Arheoloogilised väljakaevamised.
Arheoloogilised väljakaevamised. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tartu Ülikooli arheoloogid jätkavad tänavu suvel mullu alustatud arheoloogilisi kaevamisi Helme kabelis, Tallinna ülikooli arheoloogidel pole suveks uuringuid plaanitud.

Tartu Ülikooli arheoloogia kabineti tehnik-konservaator Andres Vindi ütles ERR-ile, et praegu käivad väljakaevamised Helme kabelis, kus need ka eelmisel aastal toimusid ja tänavu jätkuvad.

"Peale Helme otseselt midagi plaanis ei ole, kui ei tule mingit avariikaevamist," ütles Vindi suve teisest poolest rääkides.

Avariikaevamisi, mida tehakse, kui näiteks tee-ehitusel või mõnel kalmistul tuleb ootamatult välja mõni arheoloogiline objekt, on ette tulnud ka sel suvel. Kuna ehituse puhul aeg maksab, leitakse tavaliselt kohe mõni arheoloog, kes seal tööle asub.

Niisugused kaevamised olid näiteks Nõo kiriku juures, kus tee-ehituse käigus tuli pinnasest välja 13. sajandist ja hilisemast ajast pärinevaid münte.

Tallinna Ülikooli kommunikatsiooniosakonnast öeldi, et tänavu TLÜ arheoloogidel planeeritud teadusuuringuid ei ole, küll aga tuleb ette juhuslikke päästedokumenteerimisi.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: