Eesti Panga asepresidendiks saab Maive Rute

{{1564400700000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Pank

Eesti Panga nõukogu kinnitas keskpanga asepresidendiks Maive Rute, kelle ametiaeg algab 1. oktoobril ja kestab viis aastat.

Eesti Panga president Madis Müller ütles, et hindab kõrgelt uue juhatuse liikme varasemaid töökogemusi ja mitmekülgset haridust.

"Maive jäi teiste kandidaatide hulgas silma muu hulgas oma laialdaste rahvusvaheliste töökogemustega. Need tulevad kindlasti kasuks Eesti ja Eesti Panga esindamisel keskpankade koostöös eurosüsteemis ja mujal. Samuti usun, et Maive taust teistsuguste organisatsioonide juhina toob uusi ja värskeid vaatepunkte ka keskpanga juhtimisse," ütles Müller.

Maive Rute lisas, et pärast mitmeid aastaid Brüsselis innustab teda võimalus kaasa aidata Eesti kasvule ja arengule.

"Mõistagi soovin panustada ka Eesti Panga organisatsiooni ja teenuste edendamisse. Usun, et mu varasemad töökogemused Eestis finantsvallas ja Brüsselis annavad selleks hea aluse."

Rute ülesanded Eesti Pangas on osaleda organisatsiooni üldjuhtimises, panga majanduspoliitiliste seisukohtade kujundamises ning euroala pangandust ja majandust mõjutavate otsuste ettevalmistamises.

"Eesti Panga roll ei ole siin hakata valitsust õpetama. Küll aga on jällegi olnud selged sõnumid - kui on head ajad nagu praegu, siis on nutikas hoida eelarve positiivse poole peal. Pigem rege rautada suvel ja vankriga tegeleda talvel. Kui on head ajad, koguda natuke reservi, et halbadeks aegadeks oleks võimalik majandust turgutada ja võtta suuremad meetmed ette," rääkis Rute "Aktuaalsele kaamerale".

Rute sõnul pakub talle väga suurt huvi maksekeskkonna uuendused, kus Eesti Pank on olnud Euroopas ka eestvedaja. "Selline maksekeskkonna ja finantstehnoloogiatest tulenevate uuendustega kaasamängimine ja suunamine, ka regulatiivse keskkonna arendamine," lisas ta.

Teine huvipakkuv valdkond on Rute sõnul seotud statistika majandusanalüüsi ja arusaamise süvendamisega, millega Eesti Pank saab aidata valitsussektorit senisest paremini.

Alates 2005. aastast on Rute töötanud kõrgetel ametikohtadel Euroopa Komisjonis - praegu on ta komisjoni teadusteenistuse (JRC) asepeadirektor. Enne Euroopa Komisjoni tööleasumist juhtis ta  sihtasutust KredEx.

Rutel on ärijuhtimise magistrikraad Doonau Ülikoolist Austrias ja rahvusvahelise poliitika magistrikraad Brüsseli Rahvusvaheliste Suhete ja Strateegiauuringute keskusest. Samuti on ta end täiendanud Harvardi ülikoolis.

Eesti Panga juhatus koosneb presidendist ja kahest asepresidendist. Alates 7. juunist juhib keskpanka varasem asepresident Madis Müller, kelle ametiaeg presidendina kestab seitse aastat. Teise asepresidendi Ülo Kaasiku ametiaeg saab aga läbi 2021. aasta suvel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: