Lennujaama teel algavad laiendustööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lennujaama tee on laiendustöödeks suletud lõigus Tartu maanteest kuni Lennujaama tee 7 sissepääsuteeni
Lennujaama tee on laiendustöödeks suletud lõigus Tartu maanteest kuni Lennujaama tee 7 sissepääsuteeni Autor/allikas: Google Maps

Alates 5. augustist kuni septembrini on Tallinnas suletud Lennujaama tee laiendustöödeks lõigus Tartu maanteest kuni Lennujaama tee 7 sissepääsuteeni.

Teelõiku pikkusega umbes 270 meetrit hakatakse laiendama selle läbilaskevõime tõstmiseks. rekonstrueerimistööde lõpetamise tähtaeg on eelolev september, teatas kesklinna valitsus.

Kuna tööde ajaks tuleb Lennujaama tee sulgeda, siis palub kesklinna valitsus ümbersõiduks kasutada marsruuti Tartu mnt – Suur-Sõjamäe tn – Keevise tn – Sepise tn – Valukoja tn – Sepise tn. Ümbersõidule suunatakse ka linnaliinibussid nr 49 ja 65 ning need ei peatu "Ülemiste jaama" raudteepoolses peatuses. Ajutine autobussipeatus rajatakse "Lennujaama tee" autobussipeatusesse.

Laiendustööde käigus rekonstrueeritakse ka tee all paiknevad vee- ja kanalisatsioonitrassid, parandatakse sadevee ärajuhtimise võimalusi ning rajatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus. Ühtlasi rajatakse täiendav vasakpöörderida Lennujaama teelt Tartu maanteele ja Ülemiste hotelli poolsele küljele lisandub bussipeatus.

Sõiduradade projekteeritud laius rekonstrueeritavas lõigus on 3,25 meetrit, ühistranspordipeatuse tasku laius kolm meetrit. Ülemiste hotelli poolsele küljele tuleb ka kolme meetri laiune asfaltkattega kergliiklustee, mis ühendab lennujaama poole suunduva kergliiklustee Tartu maantee äärsega.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel teeb ehitustöid RTS Infraehitus OÜ. Töö lepinguline maksumus on ca miljon eurot.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: