Keelatud võõrliikide nimekiri täieneb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Harilik päikeseahven
Harilik päikeseahven Autor/allikas: Vikipeedia

Alates 14. augustist täieneb looduskaitseliselt ohtlike invasiivsete võõrliikide nimekiri. Lisandub 17 uut liiki, kelle või mille Euroopa Liitu toomine või levitamine on keelatud, koos uue täiendusega on nimekirjas kokku 66 liiki.

Nimekirjas on mitmesuguseid liike alates taimedest kuni kalade ja linnuni. Üks keelatud liikide nimekirja kantutest on Uus-Meremaalt pärit mullas elav lameuss, mis toitub mullas elavatest vihmaussidest. Vihmaussidel on aga oluline roll mulla viljakuse kandjana ning seetõttu tekitab selle lameussi levik olulist kahju nii loodusele kui majandusele. Praegu on see lameuss Euroopa Liidus levinud teadaolevalt vaid Iirimaal.

Võõrliikide nimekirja kantud taimede import ja kasvatamine on keelatud. Juba kodus olemas olevate nimekirja kantud loomade või kalade lemmikloomana pidamine on lubatud, kui need ei paljune ega ei pääse loodusesse.

Nimekirja kantud liike võib erandkorras kasutada ainult teadustöö, ex situ liigikaitse või meditsiini eesmärgil. Selleks tuleb taotleda erandluba ning samuti tagada, et liik ei pääseks loodusesse. Lube väljastab keskkonnaamet.

Nimekirja kantavate liikide galeriiga sab tutvuda SIIN

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: