Valitsus eraldas Tallinna muusika- ja balletikooli ehitamiseks 43 miljonit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Praegu laiutab endise Tallinna Ülikooli ühiselamu asemel parkla, kuhu aga 2023. aastaks peaks kerkima muusika- ja balletikool. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Neljapäevasel valitsuse kabinetinõupidamisel kinnitati Tallinna muusika- ja balletikooli ehitamise ja sisustamise rahastamine 43 miljoni euroga. Uus kool, mis hakkab asuma Tallinnas aadressil Pärnu maantee 59, alustab tegevust 1. septembril 2022. aastal.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on valminud hoone põhiprojekt ning tehakse ettevalmistusi ehitushanke väljakuulutamiseks. Hoone ehitamisega alustatakse hiljemalt järgmise aasta alguses.

Kutseõppeasutuse ja gümnaasiumina tegutsev Tallinna muusika- ja balletikool luuakse tänaste Tallinna muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli ja Tallinna balletikooli ühendamisel. Ühendkool jätkab ja arendab edasi kolme kooli seniseid traditsioone ja õppevorme nii klassikalise kui ka rütmimuusika ning klassikalise balleti ja kaasaegse tantsu õpetamisel, teatati haridus- ja teadusministeeriumist. Kooli siht on arendada õpilased rahvusvahelisel turul konkurentsivõimelisteks muusikuteks ja tantsijateks.

Kooli uue õppehoone autorid on arhitektuuribürood Atelier Thomas Pucher (Austria) ning 3+1 Arhitektid ja T43 (Eesti). Uues hoones saavad olema maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused – lisaks klassi- ja harjutusruumidele mitu saali, õpilaskodu, stuudio, ujula ja sisehoov, märgiti ministeeriumist.

Koolihoonesse planeeritakse umbes 700 õppekohta.

Kooli loomist juhib ministeeriumi loodud juhtkomisjon koos kooli asutava direktori Eero Raunaga. Komisjoni töösse on kaasatud lisaks koolide esindajatele kultuuriministeerium, Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Eesti muusikanõukogu, Eesti rahvusballett ja eksperdid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: