X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti suursaadik Filipiinidel andis üle oma volikirja

Väino Reinart ja Rodrigo Duterte.
Väino Reinart ja Rodrigo Duterte. Autor/allikas: välisministeerium

Eesti suursaadik Filipiini Vabariigis Väino Reinart andis üle oma volikirja president Rodrigo Dutertele. Suursaadik resideerib Tokios.

Volikirjade üleandmisele järgnenud vestluses rääkisid Eesti suursaadik ja Filipiinide president kahe riigi vahelise koostöö suurendamisest, eriti digivaldkonnas. "Eesti saavutused digimaailmas on Filipiinide valitsuses ja ärimaailmas juba tuttavad ning valitsusel on plaanis näiteks luua oma kodanikele turvaline digitaalne identiteet," sõnas suursaadik. 

"Võimalusi suhete tugevdamiseks on palju ja loodan, et õnnestub alustada koostööd ka teistes vastastikku huvipakkuvates ärivaldkondades," kommenteeris Reinart oma kohtumisi Filipiinidel.

Suursaadik Väino Reinart sündis 28. detsembril 1962. aastal Kuressaares. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli automaatikateaduskonna ja olnud Eesti Teaduste Akadeemia Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi aspirant füüsika erialal.

Välisministeeriumis on Reinart töötanud alates 1992. aastast, kus on olnud Eesti delegatsiooni juht läbirääkimistel Venemaaga, töötanud poliitikaosakonna juhatajana, Eesti alalise esindajana Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE) ning välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina ning poliitika- ja pressiküsimuste asekantslerina.

Lisaks on Reinart olnud Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ning Kanadas. Viimati, aastail 2011-2018 töötas suursaadik Reinart välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantslerina. 

Lisaks Filipiinidele on Väino Reinart akrediteeritud suursaadikuks ka Jaapanis, Lõuna-Koreas ja Afganistanis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: