Suri endine siseminister Margus Leivo

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Margus Leivo. Autor/allikas: Foto: TTÜ

21. augusti õhtul suri endine siseminister ja Tallinna Tehnikaülikooli pikaaegne haldusdirektor, ülikooli auliige Margus Leivo.

Margus Leivo sündis 28. mail 1954 Räpinas, lõpetas 1972. aastal Räpina keskkooli ja 1982. aastal Tallinna Tehnikaülikooli tööstus- ja tsiviilehituse erialal.

Eesti taasiseseisvumise algusest teenis ta riiki mitmel vastusrikkal ametikohal: Põlva maavanem (1990–1993), majandusministeeriumi kantsler (1993-1999), teede- ja sideministeeriumi kantsler (1999-2002), siseminister (2003-2005), riigikogu liige (2005-2007). Alates 2007. aastast oli Leivo Tallinna Tehnikaülikooli haldusdirektor ja 2015. aastal nimetati ka ülikooli auliikmeks.

12 aasta jooksul haldusdirektorina arendas ta välja tehnikaülikooli kaasaegse linnaku, mis on pälvinud tunnustust ja võitnud auhindu Eestis ja välismaal. Leivo viimaseks suurimaks tööks jäi amfiteater, mis oli tema nägemuse järgi maastikuarhitektuuriline lõppakord ülikooli fuajee ustest algavale Akadeemikute alleele ja mis valmis aasta tagasi tehnikaülikooli 100. juubeliks.

Aastail 1997−2007 panustas ta ülikooli tegevusse ka kuratooriumi liikmena, samuti oli ta aktiivne vilistlasliikumises.

Leivo on pälvinud mitmeid riiklikke autasusid: Riigivapi IV klassi teenetemärk, Riigivapi II klassi teenetemärk, Itaalia Vabariigi Teeneteordeni suurohvitseririst, Portugali Vabariigi Prints Dom Henrique ordeni suurrist, Piirivalve II klassi teenetemärk.

Siseministrina viis Margus Leivo läbi politseiprefektuuride ümberkorraldamise neljaks regionaalseks prefektuuriks ning alustas maavalitsuste all tegutsevate päästeüksuste viimist päästeameti regionaalseteks päästekeskusteks. Samuti jäi tema ministriperioodi Euroopa Liiduga liitumise aeg ja sellega seotud ettevalmistused siseministeeriumi valitsemisalas.

Margus Leivo oli aktiivne ühiskondlikes ja teadusorganisatsioonilistes tegevustes ka väljaspool ülikooli – ta oli Eesti Inseneride Liidu liige, Eesti Jahimeeste Seltsi Liige ja Šotimaa Sõprade Klubi president; ta oli ka tunnustatud hobifotograaf ja tema jahitrofeed kaunistavad mitmeid ühiskondlikke hooneid, sh Glehni lossi. Margus Leivot jäävad leinama abikaasa, kolm last, neli lastelast ja õde.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: