Noor Dagestani ametnik valetas end 34 aastat vanemaks, et pensioni saada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa passid.
Venemaa passid. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Venemaal Dagestani Vabariigis jäi üks ametnik vahele sellega, et võltsis dokumente ja valetas end 34 aastat vanemaks selle nimel, et lisaks töötasule ka pensioni saada. Nüüd uurib juhtumit juba prokuratuur.

Kuriteo sooritamise hetkel oli Levaši rajoonis asuva küla asekülavanem 28-aastane, vahendas Meduza.

Sündmused said alguse, kui 1989. aastal sündinud mees sai kodakondsus- ja migratsiooniametilt passi, kus ta oli mingitel kahtlastel asjaoludel märgitud 34 aastat vanemaks. Lisaks hankis ta ka valeandmetega tööraamatu, kus oli muuhulgas kirjas, et aastatel 1985-1996 töötas ta kolhoosis.

Mees läks nende valedokumentidega pensioniameti kohalikku harukontorisse, kus talle määratigi vanaduspension. 2018. aasta märtsist 2019. juulini sai noormees vanaduspensioni, kokku umbes 155 000 rubla (üle 2000 euro).

Juhtunu tõttu algatas prokuratuur mehe vastu kriminaalmenetluse pettust puudutava seadusesätte alusel. Samuti on juurdlus algatatud migratsiooniameti ja pensioniameti vastutavate ametnike vastu - neid kahtlustatakse võimu kuritarvitamises ja võltsimises.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: