Viljandis maeti auavalduste saatel ohvitser ja metsavend Eerik Varrak ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pühapäeval maeti sõjaväeliste auavalduste saatel Viljandi Metsakalmistule Eesti vastupanuliikumises olulist rolli mänginud Vahastu metsavendade salga juhi, nooremleitnant Eerik Varraku säilmed.

Eerik Varrak oli Kalevi jalaväepataljoni ohvitser, alates 1944. aasta sügisest osales ta vastupanuvõitluses metsavennana, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Varraku surma asjaolude kohta täit selgust ei ole, ühe versiooni järgi hukkus ta metsavendade salgas tekkinud sisekonflikti tulemusel.

Eerik Varrak lebas 73 aastat metsahauas Vahastu lähistel, pühapäeval maeti ta abikaasa Selma kõrvale.

"Tema peamine teene oli selles, et ta koondas ühtseks löögiüksuseks esmalt Vahastu kandi mehed, kuid ta koostas ka laiemaid plaane eesmärgiga saavutada suurem organiseeritud üksus kogu Järvamaal ja Rapla kandis," selgitas ajaloolane ja Eerik Varraku pojatütar Anu Kannike.

Salga võitlustee katkes 1946. aasta aprillis ja mais. Aga vabadusvõitluse ajaloo seisukohalt on nii Eerik Varraku kui ka tema võitluskaaslaste tegevusel jääv väärtus.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: