"Samost ja Sildam" arutlesid riigieelarve tasakaalu ja laenuvõtmise üle

Foto: ERR

Ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam küsisid pühapäeval omanimelises saates peagi avalikuks tuleva rahandusministeeriumi majandusprognoosi valguses Eesti riigieelarve koostamise, selle tasakaalu ning võimaliku laenuvõtmise kohta.

Samost tunnistas, et ei saa aru, miks jääb valitsus eelarvearuteludes kinni protsendisajandike mahus summade juurde, arvestades, et majanduskasvu tõttu suureneb eelarve nominaalselt viie protsendi mahus.

Samuti tõusis teemaks võimalik laenu võtmine suuremate taristuprojektide rahastamiseks ning selle vastuollu minek Eesti seniste eelarve tasakaalu põhimõtete ja Euroopa Liidu eelarvereeglitega.

"See, et struktuurne tasakaal, millest on saanud nagu dogma, lausa usk, mille üle ei tohi isegi arutada, sellest võiks küll üle saada ja võiks küll seda arutada," leidis Sildam.

Rääkides Siim Kallase sellenädalase intervjuu valguses opositsiooni ja koalitsiooni suhetest, leidis Samost, et opositsioon ei ole siiani suutnud esitada ideid, mis paneks koalitsiooni surve alla ja sunniks endaga väitlema.

Lisaks arutasid Samost ja Sildam ka lennufirma Nordica juhtimise küsimusi, Tartu Ülikooli raamatukogu endisele juhile Martin Hallikule vallandamise eest kohtus mõistetud kompensatsiooni ning ametiühingute taotletava alampalga suuruse teemasid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: