British Airways tühistas streigi tõttu peaaegu kõik lennud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1567994160000 | amCalendar}}
British Airwaysi lennukid Heathrow lennujaamas Londonis.
British Airwaysi lennukid Heathrow lennujaamas Londonis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Lennufirma British Airways teatas esmaspäeval, et on pilootide streigi tõttu sunnitud tühistama praktiliselt kõik lennud Briti lennujaamadest.

"Pärast kuid kestnud katseid palgavaidlus lahendada on meil äärmiselt kahju, et asi on jõudnud niikaugele," teatas British Airways (BA) avalduses.

Lennufirma kinnitas, et on valmis jätkama kõnelusi Briti Lennufirmade Pilootide Liiduga (BALPA), mis nõuab oma töötajatele kõrgemat palka. Ametiühing süüdistab lennufirmat aga tahtmatuses läbi rääkida.

BA ja selle 4300 piloodi vahel on palgavaidlus kestnud üheksa kuud, esmaspäeval alanud streik võib rikkuda ligi 300 000 inimese reisiplaanid.

Piloodid streigivad ka teisipäeval ning on ähvardanud streikida ka 27. septembril. Kui vaidlus edasi kestab, on võimalik ka streik talvepuhkuste ajal.

Streigi esimesel päeval puudutas rahvusvaheliste ja siseriiklikke lendude tühistamine umbes 14 000 inimest, peamiselt Londoni Gatwicki ja Heathrow lennujaamades.

International Airlines Groupile (IAG) kuuluva lennufirma tegevjuht Alex Cruz tegi üleskutse läbirääkimisi jätkata.

"Me ärgitame ametiühingut meiega võimalikult kiiresti laua taha istuma, et me saaks jõuda kokkuleppele," ütles ta BBC-le.

"Kahjuks, kuna BALPA ei täpsustanud, millised piloodid streigivad, ei saanud me ennustada, kui paljud tööle tulevad ja mis lennukitega nad lennata oskavad. Seega ei jäänud meil muud üle kui tühistada pea sada protsenti lendudest," teatas BA.

BALPA on tagasi lükanud lennufirma juulikuise pakkumise tõsta palku kolme aasta jooksul 11,5 protsenti.

BA teatel saaksid pakkumise järgi selle kaptenid "maailmaklassi" palka ja hüvitisi suurusjärgus umbes 200 000 naela aastas.

Lennufirma märkis ka, et kaks teist ametiühingut, mis esindavad 90 protsenti firma töötajatest, on 11,5-protsendise palgatõusuga leppinud.

BALPA boss Brian Strutton vabandas lennukaose pärast, kuid kaitses ajaloolist streiki ja süüdistas lennufirmat suutmatuses läbirääkimisi pidada.

"Meil on väga kahju kõigi häirete pärast, mille see streik on kaasa toonud," sõnas Strutton BBC-le.

"Ma arvan, et British Airways tegi paar nädalat tagasi otsuse, et lennufirma tegevus pannakse kinni ja see on nende asi asju niiviisi ajada," lausus ta.

Ametiühing on toonud välja, et BA emafirma IAG maksueelne kasum kerkis mullu pea kümme protsenti.

"Me oleme läbirääkimisteks valmis. Me oleme valmis oma positsiooni muutma, aga seni on British Airways mulle öelnud: me ei kõigu," ütles Strutton.

IAG aktsia kukkus pärastlõunal Londoni börsil kaks protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: