Saksamaal jäid streigi tõttu ära sajad lennud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Daniel Roland/AFP Photo/Scanpix

Saksamaal jäid teisipäeval ära sajad lennud seoses turvatöötajate streigiga kaheksas lennujaamas, nende seas Frankfurdis.

Ametiühing Verdi ütles, et streik kestab kella kahest öösel kuni kella 20-ni õhtul Frankfurdi, Müncheni, Hannoveri, Bremeni, Hamburgi, Leipzig/Halle, Dresdeni ja Erfurdi lennujaamades.

Lennujaamade ühendus ADV ütles, et tühistamised ja hilinemised mõjutavad vähemalt 220 000 reisija plaane.

Frankfurdi lennujaama operaatorfirma Fraport tühistas 570 lendu 1200-st ning kutsus reisijaid mitte tulema streigi ajal lennujaama.

Eelmisel esmaspäeval streikisid Berliini ning neljapäeval Stuttgardi, Köln/Bonni ja Düsseldorfi lennujaamade turvatöötajad.

Saksa lennufirma Lufthansa süüdistas ametiühingut Verdi pingete kruvimises "vastuvõetamatus ulatuses".

ADV nimetas streigilainet "vastutustundetuks".

"Verdi korraldab neid streike õigustamatult reisijate, lennufirmade ja lennujaamade turjal," ütles ADV-i juht Ralph Beisel avalduses.

Verdi, mis esindab umbes 23 000 lennunduse turvatöötajat, ütles, et oli sunnitud survet suurendama, kuna kõnelused tööandjate liiduga BDLS on ummikus.

"Tööandjad ei reageerinud üldsegi eelmise nädala hoiatusstreikidele, nad ei ole välja tulnud parema pakkumisega," ütles Verdi juhatuse liige Ute Kittel ringhäälingule ZDF.

Ametiühing tahab, et lennujaamade turvatöötajate palk tõuseks 20 euroni tunnis. Praegu on see vahemikus 14-17 eurot tunnis.

BDLS on tõrjunud ametiühingu nõudmise ja pakub 6,4-protsendist palgatõusu.

Järgmine kõneluste voor on kavandatud 23. jaanuarile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: