Kadri Simsoni asemel läheb riigikokku Pärnu abilinnapea Šorin

Marko Šorin riigikogus ametivannet andmas.
Marko Šorin riigikogus ametivannet andmas. Autor/allikas: Riigikogu kantselei.

Euroopa Komisjoni energiavoliniku kohale siirduva riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simoni asmel saab riigikogu liikmeks Pärnu senine abilinnapea, varasem riigikogulane Marko Šorin, kes annab ametivande tuleva nädala esmaspäeval.

Simson esitas neljapäeval riigikogu juhatusele avalduse parlamendist lahkumiseks.

Simson on olnud riigikogu liige alates 2007. aastast. Aastate jooksul oli ta rahandus-, välis- ja riigikaitsekomisjoni liige. Aastatel 2016-2019 oli Simson majandus- ja taristuminister ning alates tänavuse aasta aprillist juhtis ta taas Keskerakonna fraktsiooni.

Tänavu juunis esitas valitsus Simsoni Eesti ametlikuks kandidaadiks Euroopa Komisjoni tulevases koosseisus. Euroopa Komisjoni ametisseastuv president Ursula von der Leyen esitles 10. septembril oma meeskonda ja järgmise Euroopa Komisjoni uut struktuuri. Nüüd ootavad volinikukandidaate ees kuulamised Euroopa Parlamendis, mis toimuvad oktoobri alguses.

Marko Šorin kuulus parlamenti 24. novembrist 2016 kuni 12. juunini 2017. Keskerakonda kuulub Šorin alates 2011. aastast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: