Uurijad otsivad Pariisi politseinike tapja motiivi

{{1570181280000 | amCalendar}}
Foto: SIPA/Scanpix

Uurijad vaatavad reedel läbi Prantsuse politsei IT-töötaja arvuti lootuses jõuda selgusele, miks pussitas ta politsei Pariisi peakorteris surnuks neli kolleegi.

45-aastane mees tappis neljapäeva lõuna ajal noaga kolm meest ja ühe naise, enne kui politseinikud ta Cité saarel asuva peakorteri siseõuel maha lasid. Rünnak kestis pool tundi ja selles sai veel kaks inimest haavata, vahendasid AFP, Le Parisien ja BFM TV.

Ründaja naine rääkis uurijatele, et tema tugeva kuulmispuudega abikaasa oli mõrvaeelsel ööl ebatavaliselt erutatud.

Abielupaari korter Charles de Gaulle'i lennuvälja lähedal asuvas Pariisi eeslinnas otsiti läbi, kuid ei leitud midagi, mis tõendaks, et pooleteise aasta eest islamiusku pöördunud meest oleks kuriteole tõuganud äärmuslik usuideoloogia, ütles juurdlusele lähedane allikas.

Konfiskeeritud arvutit uuritakse reedel, lisas allikas.

Mees sündis Prantsusmaa ülemeredepardemangus Martinique'il ning töötas alates 2003. aastast politsei peakorteri seireosakonnas arvutieksperdina.

Pariisi prokurör Rémy Heitz ütles pärast viimaste aastate suurima ohvrite arvuga rünnakut Prantsuse politsei ridades, et terrorijuhtumite uurijaid ei kaasata.

Neljapäeval kinnitasid uurijad vaid, et läbi vaadatakse kõik võimalikud motiivid, seal hulgas isiklik konflikt tööl.

"Ta oli väga vaikne inimene. Ma nägin teda ikka mošeesse minemas, aga ta praktiseeris usku täiesti normaalsel viisil," rääkis ründaja naaber. 

Kohalike elanike sõnul oli mehel kaks last - üks kolme- ja teine üheksa-aastane.

Siseminister Christophe Castaner ütles neljapäeval, et käitumisprobleeme ei paistnud ründajal olevat.

Mees pussitas kööginoaga kahes politseihoone teise korruse kabinetis kaht politseinikku ja haldustöötajat, seejärel ründas ta teel siseõue trepil kahte naist.

Üks neist oli politseinik, tema sai surma. Teine, haldustöötaja, sai raskelt haavata. 

Õues jõudis mees veel üht politseinikku noaga haavata, enne kui üks kolleeg teda pähe tulistas.

Kummagi haavatu elu ei ole ohus, ütlesid allikad reedel.

Allikad: Pariisi noarünnaku uurimine anti terroritõrje prokuröridele

Pariisi politsei peakorteris aset leidnud nelja hukkunuga noarünnaku uurimine anti üle terroritõrje prokuratuurile (PNAT), teatasid allikad reedel.

Neljapäeval Cite saarel asuvas peakorteris aset leidnud rünnaku uurimisega tegeles seni Pariisi prokurör, kuid nüüd anti see üle PNAT-ile, ütlesid mõlema prokuratuuri allikad.

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: