Circle K toob tanklatesse ka elektriautode kiirlaadijad

IONITY elektriautode kiirlaadijad,
IONITY elektriautode kiirlaadijad, Autor/allikas: Circle K

Uue aasta alguses paigaldab Circle K Eesti esimese kütusemüüjana oma jaamadesse IONITY elektriautode kiirlaadijad, millega saab 100 kilomeetri jagu energiat laadida kuni viie minutiga. Esimesed kiirlaadijad tulevad Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaamadesse Tallinna-Pärnu-Ikla maantee ääres.

Laadimiskiirus oleneb elektriauto enda võimsusest ehk energiatarbimisest 100 kilomeetri kohta. Laadimisotsiku tüüp on nendel kiirlaadijatel CCS.

Circle K Eesti paigaldab IONITY kiirlaadijad ettevõttega rahvusvahelise koostöökokkuleppe raames. Mõlema teenindusjaama osas on liitumistaotlused Elektrilevile esitatud ja laadijate paigaldamise täpsem aeg oleneb võrguliitumiste väljaehitamise kiirusest. IONITY laadijates hakkab makselahendusena toimima IONITY enda äpp ja Circle K mobiili äpp, mis on Norras ja Rootsis juba praegu kasutusel.

Esimeses järjekorras paigaldatakse Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaama kaks 350kW kiirlaadijat ja 2022. aasta paigaldatakse mõlemasse teenindusjaama kuus superkiiret 350kW laadijat, mida on võimalik kasutada laadimiseks samaaegselt ilma võimsuskaota.

Circle K peab läbirääkimisi IONITY kiirlaadijate võrgustikku edasise laiendamise osas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: