Prokuratuur süüdistab muusik Raivo Rättele otsa sõitnud meest tapmises

Raivo Rätte.
Raivo Rätte. Autor/allikas: Foto: Airi Leon

Neljapäeval saatis prokuratuur kohtusse muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari surma asjaolude väljaselgitamiseks alustatud kriminaalasja, süüdistades Rättele autoga otsa sõitnud Karelit tapmises.

Ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi selgitas Õhtulehele, et kogutud tõendeid hinnates on prokuratuur seisukohal, et Raivo Rättele otsasõit ei toimunud juhuslikult ega olnud õnnetus, vaid süüdistatav nägi auto ees seisnud Raivo Rättet ja sõitis talle tahtlikult otsa.

Juba mullu suvel esitati kahtlustus Kõmmari surmani viinud kuriteos 27-aastasele Karelile, kes sõitis talle oma autoga otsa.

Mullu 19. juulil kell 00.09 sai häirekeskus teate lähedaste vahelisest tülist Tallinnas Nõmme linnaosas Kivi tänaval.

Teates väideti, et Kivi tänaval ründas 48-aastane Rätte 27-aastast Karelit ja oma 40-aastast ekskaasat. Kohale jõudnud politseinikud leidsid sündmuspaigalt avariilise sõiduauto Audi A6, katkise aia ning selle juurest raskelt viga saanud Rätte.

Muusik toimetati küll haiglasse, kuid arstidel ei õnnestunud tema elu päästa.

Järgmisel päeval taotles prokuratuur kohtult Kareli vahistamist, kuid kohus sellega nõus ei olnud, kuna leidis, et too on varem kriminaalkorras karistamata ning tema pakkuminek pole tõenäoline.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: