Lääne Elu: Kaja Kallas on vastu erakapitali kaasamisele Haapsalu raudteel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Esimene etapp Haapsalu raudtee taastamisest on Riisipere-Turba lõigu ehitus.
Esimene etapp Haapsalu raudtee taastamisest on Riisipere-Turba lõigu ehitus. Autor/allikas: Neeme Sihv

Läänemaa inimestega kohtunud Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles, et infrastruktuuri rajamine erasektori kaasabil tasub end ära vaid siis, kui on kindel, et muul viisil see lähima 15 aasta jooksul teoks ei saa.

Varemgi teemaks olnud võimaluse ehitada maanteid ja ka raudteed avaliku ja erasektori koostöös (public-private partnership ehk PPP) pakkus suvel taas välja rahandusminister Martin Helme (EKRE), Kaja Kallas seda optimismi ei jaga.

"Infrastruktuuriprojektidega on alati see küsimus, et kui erasektor selle ka välja ehitab, siis vastutus ülalpidamise ja toimimise eest jääb ikkagi riigile," ütles Kallas Lääne Elule.

"Mingil ajal saatis neid projekte hirmus suur vaimustus, kuid kõik need projektid on riikidele läinud kaks kuni kümme korda kallimaks," nentis Kallas.

Kallase sõnul on teine asi see, kui erasektor ehitab näiteks maantee ja küsib sõidukijuhtidelt tee kasutamise eest tasu.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: