Politsei avastas Lasnamäe korterist suure kanepikasvatuse

Kanepikasvatus Lasnamäe korteris
Kanepikasvatus Lasnamäe korteris Autor/allikas: Põhja politseiprefektuur

Möödunud nädalal pidasid Põhja prefektuuri politseinikud Tallinnas kinni 37-aastase mehe, keda on alust kahtlustada selles, et ta kasvatas Lasnamäe korteris suures koguses kanepit. Politsei sai mehe võimaliku narkootikumide käitlemise kohta mitu vihjet kodanikelt.

Läbiotsimiste käigus võeti ära üle 200 kanepitaime ning kanepi kasvatamiseks mõeldud telgid.

Ringkonnaprokurör Raigo Aas selgitas, et taotles kohtult kahtlustatava vahistamist. "Sellises koguses kanepi kasvatamise korral ei ole usutav, et see oli mõeldud vaid isiklikus tarbeks. Asjaolude tõttu – nii kasvatatud taimede hulk ja kasvamiseks loodud tingimused ning see, et kahtlustataval ametlik sissetulek puudus – on tõenäoline, et kahtlustatav teenis raha narkootikumide müügiga ning seetõttu taotles prokuratuur ka vahistamist," selgitas prokurör Aas.

Läinud kolmapäeval, 16. oktoobril võeti mees kohtu loal vahi alla. Kriminaalmenetlus käib kanepi ebaseaduslikku kasvatamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi järgi.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro rääkis, et viimasel ajal on politsei tänu pidevalt suurenevale inimeste kaasabile tuvastanud aina enam narkootikumide käitlemise juhtumeid.

"Narkopolitseinikud koguvad pidevalt infot võimalike tänavadiilerite ja suurte uimastilevitajate kohta ning kontrollime vihjeid, mis meile saabuvad. See on hea näide, kus inimeste tähelepanekud aitasid ära hoida väga suure koguse uimasti jõudmise tänavale," sõnas Pikaro.

Politsei palub inimestel, kellel on infot narkootikumide levitamise kohta, sellest teada anda. Tallinnas ja Harjumaal võib helistada numbril 612 4465 või kirjutada pohja.vihje@politsei.ee. Täpsemat infot politseile vihje edastamise kohta leiab kodulehelt: https://www.politsei.ee/et/vihje-saatmine.

Kanepikasvatus Lasnamäe korteris Autor/allikas: Põhja politseiprefektuur

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: