Tallinn kaotab Raepressi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1572431940000 | amCalendar}}
Mihhail Kõlvart
Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna linnavalitsus moodustab alates 15. novembrist linnakantselei juurde kommunikatsiooniosakonna ja kaotab Raepressi. Linna uudisteagentuuri põhimõttel toiminud Raepressi töötajad saavad koondamisteated kätte lähipäevil.

"Muudatuse eesmärk on korrastada ja kaasajastada linna kommunikatsioonisüsteem, et vastata paremini linnaelanike teavitamise ja muutunud meediatarbimise vajadusele. Tegemist on ühe sammuga linnameedia ja kommunikatsiooni arendamiseks," ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Linna avalike suhete teenistuse koosseisu luuakse kuue töökohaga kommunikatsiooniosakond, mille eesmärk on linnaelu kajastava olulise teabe edastamine ja koostöö erinevate meediakanalitega, et tallinlaste ja linna külaliste elu oleks mugav ja meeldiv ning et linna elanikud ja külalised oleksid kursis neile olulise infoga.

Kommunikatsiooniosakonnas asub tööle osakonna juhataja ja viis pressiesindajat, kellest kaks jagavad infot eesti keeles, kaks vene keeles ja üks inglise keeles. Raepressis on praegu kokku seitse töökohta: Raepressi juhataja ja kuus toimetajat.

Kommunikatsiooniosakonda pressiesindajate leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.

Kaks endist töötajat võib jääda

Tallinna kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul kommenteeris ERR-ile, et kõik Raepressi töötajad saavad koondamisteate, kuid samas soovitakse ka kahe töötaja jätkamist loodavas kommunikatsiooniosakonnas. Neist üks on Raepressi eesti- ja teine venekeelse info toimetaja. Teistele Raepressi töötajatele linnal samaväärset tööd pakkuda pole. Konkreetseid nimesid ei soovinud Ruul veel nimetada, sest töötajatele endile pole seda võimalust veel pakutud. Koondamisteated või ettepanek jätkata antakse üle selle nädala jooksul, Raepressi kaotamise otsusest kuulsid töötajad teisipäeval.

"Kommunikatsiooniosakond ja pressiesindajad saavad palju mitmekülgsemad ülesanded nii alates ajakirjanikega igapäevasest suhtlemisest kuni sotsiaalmeediani. See on Raepressis töötamisest oemuselt erinev töö, on vahe, kas toimetad sulle saadetud teksti või tegutsed aktiivselt pressiesindajana," põhjendas Ruul, miks kõik senised Raepressi töötajad uude osakonda ei sobitu.

Kommunikatsiooniosakonna koosseis on küll ühe võrra väiksem kui Raepressis, kuid personalieelarve jääb samaks. See annab läbirääkijatele võimaluse pakkuda senisest paremat palgataset.

"See ümberkorraldus ei ole tehtud raha kokkuhoidmiseks, vaid et panustada kvaliteeti. Palgafondi samaksjäämisega on võimalik loodetavasti värvata häid inimesi," avaldas Ruul lootust.

Uus kommunikatsiooniosakond hakkab alluma linna avalike suhete teenistuse direktor Ain Saarnale. Kommunikatsioonijuht Kirsti Ruulile endale alluvaid ei teki, küll aga panustab ta uue osakonna töötajate värbamisse ja meeskonna käivitamisse.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: