TV3 müük sai kinnituse ({{commentsTotal}})

{{1489736820000 | amCalendar}}

Rootsi meediakontserni Modern Times Group (MTG) kirjutas alla lepingule, millega müüb oma Balti ärid USA firmale Providence Equity. MTG gruppi kuuluvad muuhulgas TV3 Baltimaade ärid.

"Oleme olnud Balti regioonis kaks kümnendit ning meie väga pühendunud ja professionaalsed kolleegid on siin üles ehitanud eduka äri," ütles MTG juht Jørgen Madsen Lindemann pressiteates.

MTG investeerib tehingust saadud tulu enda muutmiseks traditsioonilisest ringhäälingust globaalseks digitaalseks meelelahutajaks.

Tehingu alusel oleks müüdud ettevõtete väärtus 115 miljonit eurot. Tehing peab saama konkurentsiametite heakskiidu.

ERR.ee kirjutas möödunud nädalal, et mitme allika kinnitusel on leping MTG Baltimaade äride müügiks allkirjastatud.

Ülemöödunud aastal kasvas MTG müügitulu Baltimaades, Tšehhis ja Bulgaarias 11,8 protsenti 2,53 miljardi Rootsi kroonini. MTG tegevuskasum televisioonisegmendis Baltimaades, Tšehhis ja Bulgaarias oli mullu 288 miljonit krooni, mis on 44,7 protsenti aasta varasemast enam.

MTG-le kuulub Eestis Viasat Eesti, telekanalid TV3, TV6 ja 3+ ning raadiokanalid Power Hit Radio ning Star FM. Turuosa televisiooniturul Eestis oli MTG-l 15 kuni 49 aastaste vaatajate seas mullu 40,3 protsenti.

Suuri muudatusi ei tule

"Kui üks juhtiv Ameerika päritolu investeerimisfond tahab Balti riikidesse investeerida, siis see näitab tegelikult usaldust meie vastu ja usaldust kogu Balti meediaturu vastu. Detailsed plaane on praegu vara avaldada, sest tehingu lõplik jõustumine sõltub kõigi kolme riigi konkurentsiameti heakskiidust," selgitas TV3 Eesti juht Priit Leito "Aktuaalsele kaamerale".

Detailsetest plaanidest ei soovinud veel rääkida ka "Aktuaalse kaameraga" suhelnud Providence Equity esindajad, kuna selleteemaline arutelu seisab alles ees. Küll aga kinnitas ostja, et suuri muutusi plaanis ei ole ja vaataja jaoks ei muutu midagi.

Firma sõnul ei välista nad veelgi laienemist, kuna näevad Balti riikides palju potensiaali.

Providence Equity on rahvusvaheline investeerimisfirma, mille omanduses on ka näiteks Läti ja Leedu mobiilioperaator Bite.

"Midagi nad siia tegema kindlasti tulevad. Nad ei ole sellised investorid, kes üldse ei tunne huvi, kuhu nad raha panid või miks nad seda tegid. Nad ikka tahavad saada maksimaalset kasumit ja kui neil on häid teadmisi, kuidas väikesel Balti turul seda maksimiseerida, siis see võib tähendada ka mingisuguseid muutusi. Näiteks ka Ukrainas on neil telekanal, võib-olla 3+ ja Ukraina telekanal hakkavad lähemalt koostööd tegema," arutles meediaekspert Andres Jõesaar.

Kuna Baltimaades on Providence Equity seni tegelenud eelkõige mobiilside pakkumisega, võib arvata, et üritatakse saavutada suuremat sünergiat meediakanalite ja telekommunikatsioonifirmade vahel.

"Igal juhul läheb väga huvitavaks, kui Starman liigub Elisale ja Telia, kes enne oli kõige suurem, enam ei olegi kõige suurem. Põnevusega jääb vaadata, kas järsku tulevad ameeriklased veel siia mingi pakkumisega, üritavad siit kedagi ära osta," kommenteeris Jõesaar.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael, Heleri Allproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics