TV3 müük sai kinnituse ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
10 pilti
Foto: TV3 Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1489736820000 | amCalendar}}

Rootsi meediakontserni Modern Times Group (MTG) kirjutas alla lepingule, millega müüb oma Balti ärid USA firmale Providence Equity. MTG gruppi kuuluvad muuhulgas TV3 Baltimaade ärid.

"Oleme olnud Balti regioonis kaks kümnendit ning meie väga pühendunud ja professionaalsed kolleegid on siin üles ehitanud eduka äri," ütles MTG juht Jørgen Madsen Lindemann pressiteates.

MTG investeerib tehingust saadud tulu enda muutmiseks traditsioonilisest ringhäälingust globaalseks digitaalseks meelelahutajaks.

Tehingu alusel oleks müüdud ettevõtete väärtus 115 miljonit eurot. Tehing peab saama konkurentsiametite heakskiidu.

ERR.ee kirjutas möödunud nädalal, et mitme allika kinnitusel on leping MTG Baltimaade äride müügiks allkirjastatud.

Ülemöödunud aastal kasvas MTG müügitulu Baltimaades, Tšehhis ja Bulgaarias 11,8 protsenti 2,53 miljardi Rootsi kroonini. MTG tegevuskasum televisioonisegmendis Baltimaades, Tšehhis ja Bulgaarias oli mullu 288 miljonit krooni, mis on 44,7 protsenti aasta varasemast enam.

MTG-le kuulub Eestis Viasat Eesti, telekanalid TV3, TV6 ja 3+ ning raadiokanalid Power Hit Radio ning Star FM. Turuosa televisiooniturul Eestis oli MTG-l 15 kuni 49 aastaste vaatajate seas mullu 40,3 protsenti.

Suuri muudatusi ei tule

"Kui üks juhtiv Ameerika päritolu investeerimisfond tahab Balti riikidesse investeerida, siis see näitab tegelikult usaldust meie vastu ja usaldust kogu Balti meediaturu vastu. Detailsed plaane on praegu vara avaldada, sest tehingu lõplik jõustumine sõltub kõigi kolme riigi konkurentsiameti heakskiidust," selgitas TV3 Eesti juht Priit Leito "Aktuaalsele kaamerale".

Detailsetest plaanidest ei soovinud veel rääkida ka "Aktuaalse kaameraga" suhelnud Providence Equity esindajad, kuna selleteemaline arutelu seisab alles ees. Küll aga kinnitas ostja, et suuri muutusi plaanis ei ole ja vaataja jaoks ei muutu midagi.

Firma sõnul ei välista nad veelgi laienemist, kuna näevad Balti riikides palju potensiaali.

Providence Equity on rahvusvaheline investeerimisfirma, mille omanduses on ka näiteks Läti ja Leedu mobiilioperaator Bite.

"Midagi nad siia tegema kindlasti tulevad. Nad ei ole sellised investorid, kes üldse ei tunne huvi, kuhu nad raha panid või miks nad seda tegid. Nad ikka tahavad saada maksimaalset kasumit ja kui neil on häid teadmisi, kuidas väikesel Balti turul seda maksimiseerida, siis see võib tähendada ka mingisuguseid muutusi. Näiteks ka Ukrainas on neil telekanal, võib-olla 3+ ja Ukraina telekanal hakkavad lähemalt koostööd tegema," arutles meediaekspert Andres Jõesaar.

Kuna Baltimaades on Providence Equity seni tegelenud eelkõige mobiilside pakkumisega, võib arvata, et üritatakse saavutada suuremat sünergiat meediakanalite ja telekommunikatsioonifirmade vahel.

"Igal juhul läheb väga huvitavaks, kui Starman liigub Elisale ja Telia, kes enne oli kõige suurem, enam ei olegi kõige suurem. Põnevusega jääb vaadata, kas järsku tulevad ameeriklased veel siia mingi pakkumisega, üritavad siit kedagi ära osta," kommenteeris Jõesaar.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael, Heleri AllFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.