Tallinna opositsioon: Keskerakond kasutab linna raha valimiskampaaniaks ({{commentsTotal}})

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kohtus neljapäeval pealinna eakatega ning lubas neile ka sünnipäevatoetuse märkimisväärset tõusu. Tallinna opositsioon kritiseerib Aasa taas linna rahakoti eest valimiskampaania tegemises.

Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat Taavi Aas kirjeldas kohtumisel eakatega, et lähtuvalt Tallinna positiivsest programmist ootab linnarahvast ees linnaruumi korrastamine ja jalakäijasõbralikumaks muutmine ning pensionäre ka sünnipäevatoetuse tõstmine sajale eurole, vahendasid ERRi raadiouudised.

Samas sõnavõtus lubas Aas, et Keskerakond püüab sügisestel valimistel taas volikogus absoluutset enamust saavutada.

Küsimusele, kas selline rõhuasetus ei kinnita kriitikute juttu, et linnaraha eest tehakse erakonna poliitikatele reklaami, kuivõrd programm on eeltöö just valimisteks, vastas linnapea kohusetäitja, et see programm on kõigile kättesaadav ja seda peaks ning lausa oleks soovitatav kasutada ka konkurenterakondadel.

"Selles programmis on kirjas need mõtted, mida rahvas Tallinna linnas tegelikult soovib, ja ma arvan, et see on heaks spikriks kõigile valimisteks valmistumiseks, mitte ainult meile. Kuna tegemist on avaliku raha eest koostatud programmiga, on ta loomulikult avalik ja kasutamiseks absoluutselt kõigile," lausus Aas.

Mustamäel kandideeriv Reformierakonna esimees Hanno Pevkur ütles, et valimiskampaania on tõesti alanud.

"Seda on ju Keskerakond pikka aega kasutanud. Kui vaatame praegu, siis Laagna teel juba ilutsevad suured plakatid selle kohta, mida kõike tehtud on, see ei ole kellelegi uudis," nentis ta.

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Jaak Juske tunnistas samuti, et tegu on ammuse praktikaga.

"Eks muidugi viis kuud enne kohalikke valimisi tegelevad kõik erakonnad valimiskampaaniaga, seda ei saa kellelegi ette heita. Küll saab ette heita, et avalikku võimu ja avaliku võimu vahendeid kasutatakse selleks, et teha võimul olevale erakonnale valimiskampaaniat, ja seda Keskerakond on teinud varem ja teeb ka täna täiesti varjamatult. Nii et Savisaare pärand elab täie hooga," märkis ta.

Juske sõnul on teised erakonnad raskesse seisu pandud, sest avaliku raha kasutamine annab Keskerakonnale märkimisväärse eelise konkurentide ees. Sotside programmis võetakse aga suund värskusele ja noorusele.

"Kindlasti see, et nüüd saavad 16-aastased esimest korda kohalike omavalitsuste valimistel hääletada, üldtulemust pisut mõjutab. Kui räägime peamistest valimisteemadest, siis Keskerakond üritab müüa oma kogemust, aga samas opositsioon selgelt ütleb, et kuigi on uus esinumber Keskerakonnas, siis sisuliselt Savisaare stiil ja meeskond jätkab. Stagneerunud linnavõim vajab välja vahetamist, linnavalitsus vajab tuulutamist," ütles Juske.

Ka Hanno Pevkur rõhus stagnatsioonile vastandumisele.

"Need soovid, muudatused on välja pakutud mitte ainult Reformierakonna poolt, vaid ka sotsiaaldemokraatide ja teiste poolt. Eks siis näis, kas tallinlased annavad sellele mandaadi või mitte," sõnas Pevkur.

Toimetaja: Karin KoppelKütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema