Prominentne Vene ajaloolane tappis ja tükeldas oma endise tudengi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peterburi politsei võttis laupäeval kinni prominentse Vene ajaloolase kahtlustatuna oma endise tudengi tapmises ja tükeldamises.

Kohalik meedia teatas, et Peterburi riikliku ülikooli dotsent Oleg Sokolov oli purjus ja kukkus Moika jõkke koos seljakotiga, milles olid naise käed.

Politsei otsis seejärel läbi ajaloolase korteri ja leidis 24-aastase Anastassia Ještšenko tükeldatud surnukeha.

Kahtlusaluse advokaat Aleksandr Potšujev ütles, et Sokolov tunnistas end tapmises süüdi.

Sokolov on kirjutanud mitu raamatut Napoleon Bonaparte'ist ning on olnud mitme filmi tegemisel ajalookonsultant.

Prantsusmaa omistas talle 2003. aastal riigi kõrgeima teenetemärgi Auleegioni ordeni.

Sokolov oli ka Prantsuse Sotsiaalteaduse, Majanduse ja Poliitika Instituudi (ISSEP) liige, kuid instituut teatas laupäeval avalduses, et võttis temalt teaduskomitee liikme staatuse.

"Saime õudusega teada kohutavast kuriteost, milles Oleg Sokolov on süüdi," märgiti avalduses.

Meedia andmetel võis Sokolov tappa oma endise õpilase ja mitme teadustöö kaasautori juba 7. novembril ning püüdis laupäeval tema tükeldatud surnukehast vabaneda. Samuti väideti, et ta olevat kavatsenud endalt Petropavlovski kindluses elu võtta, seda Napoleoni riietuses.

Peterburi riikliku ülikooli administratsioon teatas, et on Sokolovi teost šokeeritud, ning avaldas tapeti lähedastele kaastunnet.

2018. aastal kirjutas ajaleht Moskovski komsomolets 2008. aastal aset leidnud juhtumist, kus Sokolov üritas üht oma naistudengit tappa, kui too lubas teda maha jätta. Asi kohtusse ei jõudnud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: