Erdoğani nõunik: ajakirjanik Khashoggi surnukeha lahustati happes

Meeleavaldajad Jamal Khashoggi plakatitega Sri Lankal Saudi Araabia saatkonna juures.
Meeleavaldajad Jamal Khashoggi plakatitega Sri Lankal Saudi Araabia saatkonna juures. Autor/allikas: Lakruwan Wanniarachchi/AFP Photo/Scanpix

Kuu aja eest Saudi Araabia Istanbuli konsulaadis tapetud ja tükeldatud ajakirjanik Jamal Khashoggi surnukeha lahustati, ütles Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani nõunik reedel.

Sama teooria on üks Türgi ametnik esitanud varem ajalehele Washington Post, millele Khashoggi kaastööd tegi. Ametniku sõnul uurivad võimud verisooni, et surnukeha hävitati happes.

"Me näeme nüüd, et seda ei lõigatud lihtsalt tükkideks, nad vabanesid laibast lahustamise teel," ütles Erdoğani ja tema erakonna nõunik Yasin Aktay reedel ajalehele Hürriyet.

"Viimastel andmetel tükeldasid nad surnukeha selleks, et seda oleks lihtsam lahustada," lisas ta.

Türgi peaprokurör kinnitas kolmapäeval esimest korda, et oktoobri algul Saudi Araabia Istanbuli konsulaadis tapetud Khashoggi kägistati kohe pärast hoonesse sisenemist ja lõigati seejärel "ettevalmistatud plaani" alusel tükkideks.

"Nad tahtsid kindlad olla, et surnukehast ei jää mingeid jälgi. Nii on prokuröri avaldusest aru saada," sõnas tapetud ajakirjanikku isiklikult tundnud Aktay.

"Süütu inimese tapmine on üks kuritegu, aga tema kohtlemine ja see, mida surnukehaga tehti, on teine kuritegu ja teotamine."

Washington Posti viidatud Türgi ametnik ütles, et konsulaadi ajast leitud bioloogilised tõendid viitavad, et Khashoggi surnukehast vabaneti tapmiskoha lähedal.

"Khashoggi laipa ei olnud vaja matta," ütles tundmatuks jääda eelistanud amentik USA lehele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: