Vene ajaloolane tunnistas tudengist armukese tapmise üles ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oleg Sokolov Napoleoni kehastamas.
Oleg Sokolov Napoleoni kehastamas. Autor/allikas: Sputnik/SCANPIX

Tuntud Vene ajaloolane Oleg Sokolov tunnistas pühapäeval üles oma endise õpilase ja armukese tapmise ja tükeldamise.

Prantsuse Auleegioni ordeniga pärjatud Napoleoni spetsialist peeti kinni laupäeval. Kohalik meedia teatas, et Peterburi riikliku ülikooli dotsent Sokolov oli purjus ja kukkus Moika jõkke koos seljakotiga, milles olid naise käed. Politsei avastas mehe korterist hiljem 24-aastase tudengi Anastassia Ještšenko peata surnukeha.

Sokolov ütles uurijatele, et ta lasi tüli käigus naise maha ning seejärel saagis maha tema pea, käed ja jalad, vahendas kohalik meedia.

"Ta on tunnistanud oma süüd," ütles ajaloolase advokaat Aleksander Potšujev, kelle sõnul kahetseb ta kuritegu ja teeb võimudega koostööd. 

Potšujev viitas võimalusele, et alajahtumise tõttu haiglasse viidud Sokolov oli stressi all või emotsionaalselt häiritud. 

Sokolov on kirjutanud mitu raamatut Napoleon Bonaparte'ist ning on olnud mitme filmi tegemisel ajalookonsultant.

Prantsusmaa omistas talle 2003. aastal riigi kõrgeima teenetemärgi Auleegioni ordeni.

Sokolov oli ka Prantsuse Sotsiaalteaduse, Majanduse ja Poliitika Instituudi (ISSEP) liige, kuid instituut teatas laupäeval avalduses, et võttis temalt teaduskomitee liikme staatuse.

Meedia andmetel võis Sokolov tappa oma endise õpilase ja mitme teadustöö kaasautori juba 7. novembril ning püüdis laupäeval tema tükeldatud surnukehast vabaneda. Samuti väideti, et ta olevat kavatsenud endalt Petropavlovski kindluses elu võtta, seda Napoleoni riietuses.

Peterburi riikliku ülikooli administratsioon teatas, et on Sokolovi teost šokeeritud, ning avaldas tapeti lähedastele kaastunnet.

2018. aastal kirjutas ajaleht Moskovski komsomolets 2008. aastal aset leidnud juhtumist, kus Sokolov üritas üht oma naistudengit tappa, kui too lubas teda maha jätta. Asi kohtusse ei jõudnud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: