Kohus arutab FSB kasuks luuranud nooruki ennetähtaegset vabastamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Väidetav agent Aleksei Vassiljev.
Väidetav agent Aleksei Vassiljev.

Viru maakohus arutab järgmisel nädalal, kas vabastada ennetähtaegselt 22-aastane Vene kodanik, kes mõisteti eelmise aasta märtsis neljaks aastaks vangi Vene luureteenistuse FSB kasuks töötamise eest.

Aleksei Vassiljevi ennetähtaegne vabastamine tuleb arutusele 11. detsembril, ütles Viru maakohtu esindaja ERR-ile. Samas ei toeta Vassiljevi ennetähtaegset vabastamist ei vangla ega ka prokuratuur.

Harju maakohus mõistis Vassiljevi 21. märtsil 2018 süüdi FSB agendina Eesti Vabariigi vastases vägivallatus tegevuses ning arvutikuriteo ettevalmistamises ja karistas teda nelja-aastase reaalse vangistusega.

Tema vangistus algas tema kinnipidamisest 2017. aasta 4. novembril.

Kaitsepolitsei teatas mullu novembris kohe pärast Vassiljevi vahistamist, et Vassiljevi Eesti-vastase tegevuse sihtmärgid olid Eesti riigiasutused.

Vassiljev on Kingissepa elanik, kes asus Sillamäe kutsekoolis programmeerimist õppima ning 2017. aasta suvel alustas õpinguid Viru kolledžis samal erialal.

Aasta tagasi rääkis Vassiljev usutluses Postimehele, et ta kartis ära öelda teda värvanud FSB kaastöötajatele. Noormees tunnistas, et pärast vangi mõistmist kadus Vene eriteenistusel huvi tema suhtes.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: