X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ossinovski: apteegireformi peatamine haiseb korruptsiooni järele

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Jevgeni Ossinovski ütles sotsiaalminister Tanel Kiigele (KE) ja peaminister Jüri Ratasele (KE) ravimiseadust puudutavaid arupärimisi üle andes, et apteegireformi peatamine haiseb korruptsiooni järele.

Ossinovski sõnul soovib ta Jüri Rataselt teada, miks asus varem apteegireformi pooldanud peaminister äkki apteegiärimeeste poolele.

"Ravimiärimeeste palgatud juristid kirjutavad eelnõu, keskerakondlane Mölder (Tõnis Mölder - toim.) tassib selle parlamenti, aga ei viitsi isegi välja mõelda valet, kust ta selle eelnõu sai, ja Priit Sibul annab selle sisse ja räägib nii meedias kui ka siin hulgimüüjatele üks ühele neid propagandistlikke jutupunkte, mida ravimite hulgimüüjadki," rääkis Ossinovski.

"Nüüd, peaminister ütleb, et Eestis ei saa seadusi osta – ta just ütles seda. Ja ometi on Priit Sibula sotsiaalpoliitiline ekspertiis jäänud avalikkusele siiani pehmelt öeldes märkamatuks. Küll aga oleme vägagi märganud seda, kuidas ta Isamaa peasekretärina on rahalises suhtes Margus Linnamäega, kelle huvides Sibula poolt eile menetlusse antud eelnõu selgelt ka on," lausus Ossinovski.

"Ja peaminister, kes oma esimese valitsuse jooksul toetas apteegireformi ja oli minule sarnaselt vastu Priit Sibula juba toona tehtud ettepanekutele, katsetele apteegireform kraavi keerata, on nüüd ühtäkki asunud apteegiärimeeste poolele. Ja loomulikult ei mängi selles mitte mingisugust rolli peaministri juhitud Keskerakonnale tehtud 100 000-eurone annetus suurima ravimihulgimüüja Magnum Medicali kaasomaniku (peab silmas Ivar Vendelini - toim.) poolt," ironiseeris Ossinovski.

"See asi haiseb korruptsiooni järele igast võimalikust otsast ja kõige rõvedam selle asja juures on see, et enamik ravimimüüjate ülemäärasest rikastumisest tuleb vanade ja haigete inimeste arvelt," ütles Ossinovski veel.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul on Ossinovski väide katse sisulise debati asemel kõlavate loosungitega endale tähelepanu tõmmata. "Jevgeni Ossinovski teab täpselt, et korruptsioonikahtluse korral tuleb esmalt pöörduda vastavate organite poole. Avalikult tühje sõnu loopida ei ole viisakas."

Teisipäeval anti riigikogus sisse apteegireformi tühistav eelnõu. Ravimiseaduse eelnõuga on plaanis tühistada kõik apteegireformiga pandud olulisemad piirangud, mis järgmise aasta aprillist jõustuma peaksid. Koalitsiooni nimel andis eelnõu üle Priit Sibul (Isamaa).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: