Mihkelson: konservatiivide võit oli Pyrrhose võit

Marko Mihkelson
Marko Mihkelson Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Briti peaministri Boris Johnsoni konservatiivid saavutasid neljapäeval peetud valimistel ülekaaluka võidu, riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni hinnangul võib see aga osutuda Pyrrhose võiduks.

"Ühendkuningriigi valijad andsid Brexitiks selge mandaadi," ütles Mihkelson BNS-ile. "Konservatiivide liidri, peaminister Boris Johnsoni kampaania oli veenev. Tal oli üks sõnum: "Teeme Brexiti ära". Kuna Johnsoni vastaskandidaat [Tööpartei liider Jeremy Corbyn] on liidrina arusaamatu tegelane ning Brexiti küsimuses lõhki, võis valimistulemust pidada ilmseks."

"Ma nimetaksin Johnsoni võitu Pyrrhose võiduks," ütles Mihkelson, kelle hinnangul saavutasid konservatiivid küll edu, kuid selle hind võib kujuneda rängaks.

"Šotimaa valimistulemus peaks panema Johnsoni päris tõsiselt mõtlema," ütles Mihkelson. "Brexit tuleb, aga mis saab Šotimaast?" küsis Mihkelson. "Võib öelda, et nüüd on Brexiti vari liikunud Šotimaa kohale."

Ta tõi esile, et kui Šotimaalt valitakse alamkotta 59 saadikut, siis vähemalt 48 neist läheb lahkulöömist pooldava Šoti Rahvuspartei (SNP) esindajatele. Šoti esimene minister Nicola Sturgeon on lubanud korraldada uue hääletuse Šotimaa iseseisvuse üle.

"Kui Šotimaa iseseisvusreferendum peaks õnnestuma, siis võib juhtud, et need valimised panid aluse Ühendkuningriigi lagunemisele," ütles Mihkelson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: