Eesti Moskva saatkonna tänavuse jõulukaardi autor on 10-aastane moskvalanna

Eesti saatkonnas Moskvas toimus pühapäeval ebatavaline vastuvõtt: külla kutsuti Moskva noored kunstnikud, kes osalesid saatkonna välja kuulutatud jõulukaardi konkursil.

Mitte iga päev ei tule Eesti suursaadikul Moskvas Margus Laidrel esineda nii noore auditooriumi ees. Saatkonnas võeti pühapäeval vastu parima jõulukaardi konkursist osavõtjaid. Oma tööd esitas 38 noort kunstnikku ja võitjaks osutus kümneaastane Daša Kotšurkina. Tema joonistus kaunistab nüüd Moskva Eesti saatkonna ametlikku jõulukaarti. Nende kaartidega soovib saatkond häid pühi Vene ja välismaa diplomaatidele ning Eesti välisministrile, peaministrile ja presidendile.

"See on jõulukaart ja jõulud tähendavad mõningaid sümboleid. Muidugi, õpetajad aitasid kaasa nende sümbolite leidmisel - ja siis juba laste fantaasialend
ja õpetajate oskuslik juhendamine," kirjeldas laste kunstigalerii Izopark kuraator Aleksei Orlovski jõulukaardi kavandite sünnilugu.

"Meile anti Vana Toomase pilt ja paluti välja mõelda, kus ta on ja mida ta teeb. Kõik!" kirjeldas jõulukaardikonkursi võitja Daša Kotšurkina lähteülesannet.

Konkursi võitjal Daša Kotšurkinal on nüüd võimalus käia Eestis koos perega, sest konkursi peaauhinnaks oli reisipakett neljale Tallinnasse.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: