Tallinna sotsiaaldemokraadid valisid juhiks Raimond Kaljulaidi

{{1578332880000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Tallinna piirkonna üldkogu valis esmaspäeva õhtul uueks esimeheks Raimond Kaljulaidi, kes edestas hääletusel Karin Paulust.

Kaljulaid kogus Tallinnas Õpetajate Majas toimunud sisevalimistel 98 häält. Tema vastaskandidaati, kunstiteadlast Karin Paulust, toetas 25 sotsiaaldemokraati.

Kaljulaid lubas pühenduda nii sotsiaaldemokraatide meeskonna tugevdamisele kui pealinna ettevõtluse ja elukeskkonna arendamisele.

Ühtlasi püstitas Kaljulaid eesmärgi jõuda ülejärgmisteks kohalikeks valimisteks tähiseni, kus SDE on tallinlaste seas kõige suurema toetusega partei. "Ma ei näe ühtegi põhjust, miks ei võiks see nii olle," märkis ta.

Kaljulaidi sõnul sõltub Tallinna tulevikust kogu Eesti tulevik. "Suur osa meie ettevõtetest tegutseb Tallinnas. Lasnamäe serval tehakse tipptasemel kaitsetööstust, kohe Toompea nõlva all pakutakse maailmatasemel küberturvalisusega seotud teenuseid. Samal ajal tegutseb Kopli poolsaare tipus üks Eesti suuremaid tööstusettevõtteid. Tallinnas ja Harjumaal luuakse üle poole Eesti SKT-st," rääkis Kaljulaid.

Kaljulaidi esitas kandidaadiks SDE Tallinna piirkonna aseesimees Jaak Juske koos seitsme erakonnakaaslasega (Rainer Vakra, Sven Mikser, Maris Sild, Kirill Klaus, Anto Liivat, Joosep Vimm ja Hanno Matto).

Karin Pauluse esitas kandidaadiks erakonna naiskogu Kadri Tallinna piirkond.

Reformil juba linnapeakandidaat paigas

Suurim opositsioonierakond Tallinnas, Reformierakond, valis oma oma piirkonna juhi ära juba detsembris – selleks sai Kristen Michal. Reformierakonnal on põhimõte, et Tallinna piirkonna esimehest saab ametlikult valimistel ka linnapea kandidaat.

"Mida varem sa paned paika, seda vähem sa kaotad hiljem aega. Kui ootad valimisteni ja tegelikult pole vastutaja selge, siis sa kaotad erakonnana seda ettevalmistusaega," rääkis Michal "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinnas praegu ainuvõimu nautiv Keskerakond eesotsas linnapea Mihhail Kõlvartiga ei ole veel järgmise aasta valimisi ega linnapea kandidaate arutanud ega plaani seda ka lähiajal.

"Ma arvan, et see on ka opositsiooni puhul õige ja me loodame, et meil tekib ka opositsiooni esindajatega konstruktiivne koostöö, eriti nüüd, kus valimisteni on jäänud pea kaks aastat," lausus Kõlvart

Kõlvart ei välista soovi ise jätkata. "Ma tahaksin teha kõik selleks, et linlased näeksid, et praegune linnapea saab hakkama," ütles Kõlvart.

EKRE-l on Tallinnas mitu piirkonda ja nemad ei vali seega eraldi kogu Tallinna piirkonna juhti, vaid tulevad kohe välja linnapea kandidaadi nimega. Kuna teemat pole aga veel ametlikult arutatud, ei avalda EKRE veel võimalikke nimesid.

Erakond Isamaa valib Tallinna piirkonnale uue juhatuse märtsis, kuid nagu sotsiaaldemokraatide puhulgi, ei tähenda see piirkonna juhi koht automaatselt linnapeakandidaadi kohta.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: