Tallinna Sadama kaubamaht mullu langes ja reisijate arv kasvas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kruiisilaevad Tallinna Sadamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Sadama kaubamaht langes mullu 3,3 protsenti 19,9 miljonile tonnile, reisijate arv kasvas aga tunamullusega võrreldes 0,2 protsenti rekordilise 10,64 miljoni reisijani.

Neljandas kvartalis kasvas reisijate arv tunamullusega võrreldes 1,2 protsenti 2,3 miljoni reisijani, kaubamaht kasvas aastaga aga 12,3 protsenti 5,6 miljoni tonnini ning laevakülastuste arv kasvas aastavõrdluses 2,8 protsenti 1893 külastuseni, teatas Tallinna Sadam.

2019. aasta kokkuvõttes langes Tallinna Sadama kaubamaht 3,3 protsenti 19,9 miljonile tonnile, põhiliselt põhjustas languse vedellasti mahu languse kolmandas kvartalis, mida teisalt tasakaalustas puistlasti kaupade kasv.

Reisijate arv kasvas aastate võrdluses 0,2 protsenti rekordilise 10,64 miljoni reisijani.

Kasvu vedas Eesti ja Soome vaheline reisiliiklus Tallinn-Helsingi ja Muuga-Vuosaari liinidel ning panuse andis ka kruiisireisijate järjekordne rekord - 660 000 kruiisireisijat.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on positiivne, et vedellasti tugev kasv neljanadas kvartalis, mis tulenes tumedate naftasaaduste hoiustamise ja blendimise nõudluse kasvust seoses 2020. aasta algusest rakenduvate IMO nõuetega laevakütustele, aitas aasta kokkuvõttes oluliselt vähendada kaubamahu langust võrreldes üheksa kuu tulemusega.

Samas on vedellasti äri jätkuvalt volatiilne ning neljanda kvartali kasvu ei saa vaadelda kui püsivalt jätkuvat trendi. Vedellasti langust aasta võrdluses aitas kompenseerida ka puistlasti kasv, mis oli peamiselt tingitud Eesti teravilja ekspordist ja kivikillustiku impordist.

"Reisijate arvu osas saavutasime 12. aastat järjest rekordi ja seda tänu Eesti-Soome vahelise reisijate liikumise taastumisele, millele aitas paljuski kaasa ka Muuga-Vuosaari liinil sõiduautodega reisijate teenindamine ja uue laeva lisandumine. Kruiisiäris oleme taas kord saavutanud rekordilise tulemuse ja Tallinn on jätkuvalt Euroopa üks atraktiivsemaid kruiisi sihtkohti," märkis Kalm.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: