Kordemets käivitab Hoiuraamatukogu liitmise Rahvusraamatukoguga

Gerda Kulli-Kordemets
Gerda Kulli-Kordemets Autor/allikas: Erland Štaub

Eesti Hoiuraamatukogu direktorina asus tööle stsenarist, lavastaja ja produtsent Gerda Kulli-Kordemets, kes hakkab juhtima Hoiuraamatukogu ühinemist Eesti Rahvusraamatukoguga.

Eesti Hoiuraamatukogu võtab nii inimestelt kui ka asutustelt teavikuid vahetuskogusse ning vahendab neid muuhulgas näiteks raamatukogudele, koolidele, haiglatele ja vanglatele oma kogude täiendamiseks või kulunud teavikute asendamiseks, teatas kultuuriministeerium.

Lisaks säilitab Hoiuraamatukogu vähekasutatavat väliskirjandust, talletades teistest raamatukogudest üleantud trükiseid ning tehes seda huvilistele kättesaadavaks.

"Ees ootavad põnevad väljakutsed. Nii praktilist laadi, nagu mõne aasta pärast ees ootav ühinemine Eesti rahvusraamatukoguga, kui ka filosoofilisemad. Näiteks see, kuidas raamatu tähendus ja koht meie kodudes on muutunud," ütles Kulli-Kordemets.

"Minu jaoks on Hoiuraamatukogu olnud müütiline ja müstiline paik, kõikide raamatute kodu, midagi Sigatüüka ja "Roosi nime" raamatukoguga seonduvat. Koht, kuhu on kokku kogutud kogu maailma tarkused. Salapärane ja eksklusiivne," lisas ta.

Samuti hoolitseb Hoiuraamatukogu selle eest, et kirjandus oleks kättesaadav nägemispuudega lugejatele. Selleks valmistatakse, komplekteeritakse, säilitatakse ja tehakse kättesaadavaks heliraamatuid, -ajakirju, -ajalehti, punktkirjas ja elektroonilisi teavikuid ning puuteraamatuid.

Gerda Kulli-Kordemets töötas Eesti Televisioonis aastatel 1985-1993 ja 1998-2011 paljudel ametikohtadel. Alates 2011. aastast on ta vabakutseline (näite)kirjanik, stsenarist, lavastaja ja produtsent.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: