Pärnu tahab uue kunstihoone ehitada koostöös erasektoriga

Pärnu linn kavatseb südalinna ehitatavat kunstihoonet rahastada koostöös erasektoriga. Linn vajab viiekorruselise hoone mahust umbes poolt ja ülejäänu läheks ettevõtja kasutusse.

Pärnu südalinna Pika tänava äärde ehitatava kunstihoone ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistluse võitsid Salto arhitektid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hoone alumistele korrustele tuleksid kunstikooli, linnagalerii ja linnavolikogu ruumid, ülemisi korruseid võiks ettevõtja kasutada oma äranägemise järgi.

"Pärnu linnal on plaan ehitada kunstihoone koostöös erapartneriga kontsessioonitehingu korras, kus osa, ligi poole tehingu mahust saaks kaasatulev erapartner. Rahaline maht on linna eelarvestrateegias kavandatud 3,5 miljonit," rääkis Pärnu rahanduse abilinnapea Meelis Kukk.

"Kontsessioonipartneriga tahakski jõuda selleni, et linn ikkagi oma kavandatud mahtudes selle objekti ehitatud saab. Sel aastal on see vähetõenäoline, kuna pärast partneri leidmist, mis käib ka hanke korras, tuleb ju korraldada ehitushanked ja teadaolevalt need on kaunis pikad protsessid," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: