Eestlased saavad arvete tasumisega EL-i keskmisest paremini hakkama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahatähed
Rahatähed Autor/allikas: Eesti Pank

Kui Euroopa Liidus ei saanud 2018 kõigi kommunaalarvete õigeaegse tasumisega keskmiselt hakkama 6,6 protsenti leibkondadest, siis Eestis jätsid aasta jooksul vähemalt ühe kommunaalmakse tähtajaks tegemata 6,5 protsenti leibkondadest, lähtub Eurostati andmetest.

Eestist halvemas seisus oli naaberriikidest nii Soome, Läti kui ka Leedu leibkonnad, kellest veelgi suurem osa ei suutnud kõiki kommunaalmakseid tähtajaks maksta. Samas Rootsis oli see näitaja 2,2 protsendiga märgatavalt madalam. Enim olid Euroopa Liidus hädas kommunaalarvete maksmisega Kreeka, Bulgaaria ja Horvaatia inimesed.

Euroopa Liidus tervikuna on majanduslikel põhjustel kommunaalteenuste arvete tasumisega hädas olevate inimeste osakaal langenud. 2013. aastal jätsid aasta jooksul mõne arve õigel ajal maksmata koguni 10 protsenti leibkondadest. Eurostat märkis, et Euroopa Liidus keskmiselt olid kommunaalmaksete tähtaegse tasumisega rohkem hädas üksikvanema ja lastega leibkonnad.

 

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: