Liivalaia kvartali arenduse start seisab ehitusloa taga

Kvartali arhitektuurikonkursi võidutöö
Kvartali arhitektuurikonkursi võidutöö "Lightpark". Autor/allikas: Arhitekt Martin Aunin/Kapitel

Liivalaia äri- ja elukvartali arendaja tahab kevadel maa-alal ehitusega algust teha, kuid praegu ei ole nad veel Tallinnalt ehitusluba saanud.

Liivalaia ja Juhkentali tänava ristmiku äärde rajatava kolmest kõrghoonest koosneva kvartali arendaja Kapitel esitas Tallinna linnale mullu augustis ehitusloa taotluse ja ettevõtte arendusdirektor Indrek Moorats ütles ERR-ile, et praegu täpsustatakse küsimusi tekitanud aspekte, mis on nii mastaapsete projektide ehitusloa väljastamisel tavapärane asjade kulg.

"Ehitusloa saamisel oleme suhteliselt kiiresti valmis alustama ehitustegevusega," vastas Moorats küsimusele, kas plaan kevadel kopp maasse lüüa on jätkuvalt jõus.

Praegu tegutseb maa-alal Europargi parkla ning see tegutseb seal Mooratsi sõnul seni, kuni ehitus algab. Kõrvaloleva tankla kinnistu arendajale ei kuulu ja nende tegevust projekt seega ei puuduta.

Uude äri- ja elukvartalisse ehitatakse kolm kõrghoonet, mille seas on ka Eesti kõrgeim, 111-meetrine 28 korrusega büroohoone. Kvartalisse tulevad bürood, teeninduspinnad ja korterid, aga ka parkimismaja, toitlustuskohad, spordiklubi ja konverentsikeskus.

Arenduse käigus rajatakse Veski tänava äärde park, mida läbib endist Härjapea jõge tähistav kergliiklustee.

Kvartali arhitektuurse lahenduse autor on Martin Aunin, sisearhitektuuri loob Arhitekt 11 OÜ.

Hooned peaksid praeguste plaanide kohaselt valmima 2023. aasta lõpus.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: