Riigikogu väliskomisjon käis Dubai EXPO alaga tutvumas

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon käis Dubais, et saada ülevaade tulevase EXPO maailmanäituse alast.

Eesti paviljon asub Dubais toimuval EXPO 2020 maailmanäitusel peaväljaku kõrval ning kuus kuud esindab riiki ka diplomaat, kes peaks aitama Eesti ettevõtteid kokku viia kohalikega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku on eelarve kolm miljonit. Riik paneb sellest kaks miljonit ja ülejäänud ettevõtjad ning klastrid.

Üks Eesti sõnumeid Araabia Ühendemiraatides on noorte kõrge haridustase.

Märtsis avab peaminister Dubais saatkonna. Maailmanäitus kestab oktoobrist tuleva aasta aprillini.

Väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaa (KE) sõnul on visiidi eesmärgiks parlamentaarse suhete arendamine, mis on üks osa suuremast kahepoolsete suhete pildist.

Komisjoni aseesimees Marko Mihkelson (RE) tõi esile, et Abu Dhabis avatakse peagi ametlikult Eesti esimene saatkond Pärsia lahe riikides ning Dubais käivad ettevalmistused EXPO maailmanäituseks, kus osaleb ka Eesti. "Soovime kohtumistel saada ülevaadet, kuidas nähakse olukorda Pärsia lahe regioonis Araabia Ühendemiraatide ja Kuveidi poolt vaadatuna," ütles Mihkelson.

Eesti delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni liikmed Raimond Kaljulaid (SDE), Mihhail Lotman (Isamaa) ja Anti Poolamets (EKRE).

Pühapäeval kohtus delegatsioon Abu Dhabis Araabia Ühendemiraatide Föderaalse Rahvusnõukogu esimehe Saqr Ghubash'i ja Rahvusnõukogu liikmetega. Seejärel kohtuti riigi välisasjade ja rahvusvahelise koostöö ministeeriumi poliitikaküsimuste aseministriga ning sallivusministriga.

Esmaspäeval tutvus delegatsioon EXPO maailmanäituse ettevalmistustega Dubais.

Teisipäeval ja kolmapäeval jätkub visiit Kuveidis, kus kohtutakse Kuveidi Rahvuskogu väliskomisjoni esimehega. Veel on kavas kohtumised Kuveidi Euroopa asjade aseministri,  Kommunikatsiooni- ja Infotehnoloogia Järelevalveasutuse, investeerimisameti ning kaubandus- ja tööstuskoja esindajatega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: