EL nõudis Facebookilt vihakõne ja valeinfo paremat piiramist

Vera Jourova ja Mark Zuckerberg.
Vera Jourova ja Mark Zuckerberg. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Euroopa Komisjoni digipoliitikavolinik hoiatas esmaspäeval, et suured tehnoloogiahiiud võivad seista Euroopas silmitsi karmimate reeglite ja karistustega, kui nad ei suuda adekvaatselt piirata vihakõne ja desinformatsiooni levikut.

"Kui kõik Euroopa kontinendil tegutsevad platvormid ei austa tingimusi, mida ma äsja määratlesin, siis jah, me oleme sunnitud sekkuma karmil viisil," ütles Thierry Breton pärast kohtumist Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergiga Brüsselis.

Zuckerberg väisas esmaspäeval Brüsselit, et teha lobitööd tehnoloogiahiide reguleerima hakanud Euroopa ametnike juures.

Maailma suurima sotsiaalmeediahiiu juht väisab Euroopa Liidu peakortereid paar päeva enne seda, kui Brüssel esitleb strateegiat tehisintellekti sektori reguleerimiseks.

Jaanuaris väisas Brüsselit ka Google'i juht Sundar Pichai, kes ärgitas Euroopat tehisintellekti reguleerimisel ettevaatlikkusele.

Euroopa Komisjoni pressiesindaja sõnul arutas Zuckerberg Euroopa Komisjoni asepresidendi Margrethe Vestageri ja volinik Thierry Bretoniga "digitaalset päevakorda".

Asepresident Vera Jourova tõstatas samal ajal küsimusi, mis on seotud demokraatia ja põhiõiguste kaitse, vabade ja õiglaste valimiste, diskrimineerimisega võitlemise ja poliitreklaami läbipaistvusega, lisas pressiesindaja.

Zuckerberg kirjutas enne visiiti avaldatud artiklis, et tema firma toetab tehnoloogiahiidude täpsemat reguleerimist.

"Ma ei arva, et erafirmad peaksid tegema nii paljusid otsuseid üksinda, kui asi puudutab fundamentaalseid demokraatlikke väärtusi," kirjutas ta Financial Timesis.

Euroopa Liit esitleb kolmapäeval tehisintellekti puudutavaid eeskirju. Ootuste järgi ei keela Brüssel näotuvastustehnoloogiat, kuid ärgitab ettevõtteid ja liikmesriike enne selle kasutusele võtmist tõsiselt järele mõtlema.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: