Päästjad said 137 tormiväljakutset ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tormituulega langenud puud autodel.
Tormituulega langenud puud autodel. Autor/allikas: Päästeamet

Päästjad said laupäevase päeva jooksul 137 tormituultest tingitud väljakutset. Väljakutsed olid enamjaolt olnud seotud murdunud ja teedele või elektriliinidele kukkunud puudega, teatas päästeamet.

Kella 15.18 ajal käisid päästjad Tallinnas Tulbi tänaval vabastamas kahte murdnud kasepuu alla jäänud autot. Inimesed õnneks viga ei saanud.

Kuressaares lendas kella 15.07 ajal tuules lahti tulnud reklaamplakat auto esiaknasse, mis mõranes.

Kella 16.35 ajal lõhkus Tallinnas E. Vilde teel murdunud puu kahte autot. Päästjad aitasid puu eemaldada.

Tormi ajal on mõistlik püsida siseruumides, auto parkida puudest eemale ning üleujutusest ohustatud aladele lähedale mitte minna, hoiatas päästeamet.

Üleujutusohuga alade lähedal on omavalitsused Haapsalu, Pärnu, Vana-Pärnu ja Kuressaare rannikualadel liiklust piiranud.

Lääne-Eesti rannikupiirkondasid ohustanud üleujutuse kõrghetk oli laupäeva õhtul kell 21.30, kui Pärnus mõõdetud veetase oli 166 sentimeetrit üle Amsterdami nulli.

Kell 23.00 oli see umbes 20 sentimeetrit langenud, kuid tõusis siis taas uuesti.

Veetõus jäi öösel pidama Pärnus 156 ning Häädemeestel 146 sentimeetri juures.

Haapsalu veetaseme tõus jõudis haripunkti laupäeva hilisõhtul kell 23.00, kui vesi tõusis 133 sentimeetrit üle Amsterdami nulli.

Pärast südaööd hakkas veetase alanema kõikides üleujutusest ohustatud piirkondades ning alaneb jätkuvalt tänase päeva jooksul.

Vee tõusmisest ohustatud piirkondades tungis vesi esimestele tänavatele ning kahjustada said mõned veevangi jäänud autod. Majadesse vesi ei tunginud, küll aga ohustas liiklemist, mistõttu suleti nii Pärnus, Haapsalus kui Saaremaal veest üle ujutatud tänavad. Pühapäeval on teed liikluseks taas avatud

Elektrilevi hoiatas, et veetõusu kõrghetk võib kaasa tuua osades jõe- ja rannikuäärsete piirkondades asuvates majapidamistes voolu väljalülitamise, et vältida võrguseadmete lühist ja tagada inimeste ohutus.

Info, millise veetaseme juures millistest jõe- ja mereäärsete piirkondade majapidamistest elekter välja lülitatakse, on näha Elektrilevi kodulehel olevalt üleujutuste kaardilt.

Lülitamisi teeb Elektrilevi siis, kui olukord seda nõuab, kuid kriitiliste piirkondade elanikel soovitas Elektrilevi igaks juhuks elektrikatkestusteks valmistuda.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: